GENÇLER İSTİYOR ZEYBEK BAŞKAN YAPIYOR

      Afyonkarahisar Belediyesi, kazandırdığı yeşil alanlarla şehrin çehresini değiştirirken yepyeni yeşil alan ve park yapım çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Mahalle içlerinde bulunan uzun süredir boş kalan atıl alanlar ve imarda yeşil alan olarak görünen yerler değerlendirilerek, gençlerimizin ve ailelerin gönül rahatlığıyla vakit geçirebileceği park ve rekreasyon alanlarına dönüşüyor.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in “her mahalleye park” sözü yerine getiriliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Erenler Mahallesine yeni park yapımına başladı. Çocukların kendi mahallelerinde oyun oynaması, yetişkinlerin dinleneceği ve spor yapabileceği çok amaçlı park alanlarının yapımı sürüyor.

                Park ve Bahçeler Müdürlüğü, son olarak Erenler Mahallesinde yeni bir park yapımına başladı. 15 bin 200 metrekare alana üzerine yapımına başlanan parkta; çocuk oyun grupları, fitness alanı, basketbol ve voleybol sahası ile yeşil alanlar olacak. Erenler’e nefes aldıracak park, kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacak.

4 YILDA 541 PARK

Zeybek Başkan’ın önderliğinde ekipler, yoğun öğrenci nüfusuyla bilinen Erenler’de de yeşil alan düzenlemesi yapıyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in geride kalan dört yıllık hizmet döneminde 541 park inşa edildi. Yapılan çalışmalar ile birlikte yeşil alan miktarında %57 oranında artış sağladı. Ayrıca mahallelerde atıl alanlar kullanıma sonuldu, 98 adet cep park yapıldı.

AFYONKARAHİSAR’DA YEŞİL ATILIM

Erenler Mahallesi’ne yapılacak parkı, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şu ifadeleri kullandı: “Erenler Mahallemizde bulunan atıl alanı geri kazandırmak adına, daha yeşil Afyon hedefi ile çalışma başlattık. 15 bin metrekarelik alanı park yaparak Afyonkarahisar’ımıza kazandıracağız. Koşu yolu, fitness alanı, spor sahaları, çocuk oyun alanlarıyla burayı 7'den 70'e hizmet sunacağız. Çalışmalar kısa sürede bitecek. Gençlerimizin rekreasyon isteğini de bu sayede yerine getirmiş olacağız. Öğrencilerimizin yoğun olarak bulunduğu bir mahalle. Bunun bilinci ile mahallede çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Sosyal ve yeşil alanların artması için atılım içindeyiz. Bu hedef ile de yeni projeler, çalışmalar üretmeye devam edeceğiz.