Kocatepe Ortaokulu öğrencisi olan ve Afyonkarahisar’dan LGS’de 500 tam puan alan 8 öğrenciden biri olma başarısı gösteren Elif Aytulun için okul yönetimi tarafından özel bir veda programı düzenledi.

“İSTİKRARLI VE DİSİPLİNLİ ÇALIŞMASIYLA DAHA BAŞARILI YERLERE GELECEK”

Düzenlenen veda programında konuşan Kocatepe Ortaokulu Müdürü Tahsin Savaş, Elif’in elde ettiği başarıdan dolayı kendisini ve ailesini tebrik etti. Savaş; “Kocatepe Ortaokulu olarak 2020 yılının ardından 2023 yılında da LGS’de tam puan elde ederek Türkiye Birincisi çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4 Haziran 2023 tarihinde yapılan LGS’de okulumuz öğrencilerinden Elif Aytulun tüm sorulara doğru yanıt vererek 500 tam puan aldı ve Türkiye Birincisi oldu. Ben bu süreçte öğrencimiz Elif’i, Aytulun Ailesini ve özveriyle çalışan idarecilerimiz ile öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Pazartesi günü itibariyle de yerleştirme sonuçları açıklandı ve Elif, Galatasaray Lisesi’ne yerleşti. Ben gelecek süreçte Elif’in istikrarlı ve disiplinli bir şekilde çalışacağını bildiğim için Lise ve Üniversite hayatında da başarılı yerlere geleceğine inanıyorum ve eğitim hayatında başarılar diliyorum” dedi.

PLANLI VE ÇOK TEKRARLI BİR ÇALIŞMA SÜRECİ GEÇİRDİM”

Kocatepe Ortaokulu idareci ve öğretmenleri ile ailesinin göğsünü kabartan başarıya imza atan Elif Aytulun ise başarısının sırrını anlattı. Elif; “Eğitim sürecimde günlük ders programımın yanı sıra hafta sonu düzenlenen destek kurslarıyla birlikte evde konu tekrarları yaparak ve testler çözerek hazırlandım. Sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan aldığım için çok mutlu olmuştum. Bu süreçte okul idarecileri ve öğretmenlerimden çok ciddi destek gördüm. Düşük hedeflerle başladığım süreçte zamanla hedeflerimi yükselttim.  LGS sonrasında topladığım 500 puan ile Lise eğitimi için Galatasaray Lisesi’ni tercih ettim. Gelecek için mimarlığı düşünüyorum ancak elbette zamanla değişiklik olabilir. İyi bir eğitim süreci geçirmek için çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

AYTULUN AİLESİ KIZLARIYLA GURUR DUYUYOR

LGS’de 500 tam puan alan kızları Elif ile gurur duyduklarını ifade eden anne Sevgi Aytulun; “Kızımız disiplinli ve planlı bir çalışma anlayışıyla eğitim sürecini yürüttü. Kendisine ders çalışması yönünde hiç telkinde bulunmamıza fırsat vermedi. Kendi sistemini kuran ve kendi kararlarını verebilen bir çocuktu. Öğretmenlerinin de yönlendirmesi doğrultusunda günlük testlerini de çözerek hazırlanırken bilmediği konularda da danışarak destekler aldı. Başarılı ve disiplinli çalışmasının karşılığını da sınavda aldı. Başarısıyla da bizi gururlandırdı” dedi.

“AİLE-OKUL-ÖĞRENCİ SİNERJİSİNDEN GÜZEL BİR SONUÇ ÇIKTI”

Kızının başarısıyla büyük bir gurur ve mutluluk yaşadığını ifade eden baba Bahadır Aytulun ise; “Kızıma ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Aile-okul-öğrenci sinerjisinden güzel bir sonuç çıktı. Bize çok güzel bir gurur ve mutluluk yaşattılar. Elif için yeni bir süreç başlayacak. Galatasaray Lisesi’nde de başarılı bir eğitim hayatı geçireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Afyon ZAFERİM