Olgun, Devlet Hastanelerinin en başta doktor eksiklerinin tamamlanması gerektiğini belirterek, bozuk cihazların biran önce değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

İktidar partisi milletvekillerinin şov peşinde olduklarını belirten İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “Bugün ilçe hastanelerimizin durumu içler acısı. Her seçim öncesi hastaneler ile ilgili verilen sözler bir türlü yerine getirilmiyor. Bu da yetmiyormuş gibi insanlarımızla alay eder gibi açıklama yaparak, Afyonkarahisar’ın sağlık alanında da hak ettiği hizmeti alacağını söylüyorlar. Peki ne zaman? İnsanlarımız polikliniklerden randevu alamaz duruma geldi. MR için verilen randevuların en erkeni 1 ay sonrasına veriliyor. 21 yıldır iktidarda olanlar halen daha yapacaz, edecez diye caz cuz etmek peşinde. Halkı kandırmayı bırakın, caz cuz demeyi bırakın yapın!” dedi.

HASTANE DEMEYE ŞAHİT LAZIM

İlçe hastanelerinin durumunun da içler acısı olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Çay hastanesi her seçim öncesi vaatlerle gündeme getiriliyor ancak seçim sonrası ne arayan var ne soran. Emirdağ, Dinar, Sandıklı Devlet hastaneleri sağlık ocağı gibi çalışıyor. Ne doktor var ne cihaz. Hastanelere giden vatandaş gittiğine bin pişman. Sağlığına kavuşacağım diye gidenler yeniden hasta olup dönüyor. Bunları da görmüyor musunuz? Vatandaşlarımız diğer illerin hastanelerine gitmeye çalışıyor, hiç mi duymuyorsunuz? Hastanelere hastane demeye bin şahit lazım. Milleti yapacaz edecez diye oyalamayı bırakın artık” diye konuştu.

Editör: Afyon ZAFERİM