Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı seçim sonrasında gündem değerlendirmesi gerçekleştirdi. Konu başlıkları arasında genel seçimler sonrası izlenecek strateji, Afyonkarahisar’ın yerelde yaşadığı sorunlara dair çözüm merkezi ve yaklaşan mahalli idareler seçimleri yer aldı. 

Başkan Çakır yaptığı yazılı basın açıklamasında, genel seçimleri iyi analiz etmek gerektiğinin altını çizerek Afyonkarahisar’da sayısal anlamda pek çok ilkleri yapan bir teşkilat şeması olduğunu kaydetti. Başkan Çakır açıklamasında “Afyonkarahisar siyasi anlamda fırtınalı bir deniz gibi. Bizler bu denizde Milli Görüş bayraklı gemimizle insanlarımıza hizmet edebilmek adına Muhterem Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın gösterdiği pusulayla hareket ediyoruz” diyerek çalışmalarında ki referans noktalarını dile getirdi. İl Başkanı Çakır ayrıca genel seçimlerin öncesinde ve sonrasında parti içerisinde çok daha güçlü bir yönetim anlayışını benimsediklerini bu yüzden ileriye yönelik güçlü bir kadroyu yakında kamuoyuna duyuracaklarını da belirtti. Türkiye geneline bakıldığında Yeniden Refah Partisi olarak ülke genelinde ilk seçim koordinasyon ve irtibat bürosunu kendilerinin açtıklarını ifade etti.

ŞİMDİ GEÇİM ZAMANI

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Fehmi Güray Çakır yaptığı yazılı basın açıklamasında genel seçimlerin geride kaldığını belirterek seçim döneminde yakaladıkları performansın üzerinde bir çalışmayla yerel seçimlere hazırlanacaklarını belirtti. İl Başkanı Çakır “Bizler özellikle genel seçim döneminde sahadan hiç ayrılmadık desek yeridir. Çalkantılı ve zor bir süreci geride bıraktık ama vatandaşlarımız şunu bilmelidir ki sadece seçim zamanında değil geçim zamanında da Afyonkarahisar’da bizleri yanlarında görmeye devam edeceklerdir. Şu an Afyonkarahisar için öncelikli gündem maddelerimizden birisi partimizin de genel politikalarından bir tanesi olan üretim üzerinedir. Üreticinin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüm merkezleri gibi bir il teşkilatından beklenmeyecek projelerle vatandaşımıza milli görüş ruhunu hissettireceğiz” dedi.

MAHALLİ İDARELER İÇİN ADAY BOLLUĞU

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Fehmi Güray çakır yazılı basın açıklamasının son kısmında martın sonunda yapılması planlanan yerel seçimler için kendileriyle Afyonkarahisar’In dört bir yanından adayların iletişime geçmeye başladığını söyledi. Yerel seçimlere çok sıkı ve koordineli hazırlıklarının sürdüğünü kaydeden Başkan Çakır adaylardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milli Görüş camiası için hakkaniyet ve adalet üzerine zamanı geldiğinde aday belirlemelerini yapacağını da ifade etti.

Yeniden Refah Partisi’nin yeni il binasının da yüzde seksen kapasiteyle hazır olduğunu dile getiren İl Başkanı Çakır çok az bir iş kaldığını akabinde yeni il binasında vatandaşlarla ve Afyonkarahisar’ın nabzını tutan basın mensuplarıyla bir araya gelmek için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Editör: Afyon ZAFERİM