Başkan başdeğirmen’den  ziyaret

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eşi Şadiye Başdeğirmen ile birlikte bir asrı devirerek sağlıklı bir şekilde 110 yaşına ulaşan Aliye Kavak’ı yaşadığı evinde ziyaret ederek, elini öpüp hayır duasını aldı. Aliye teyzenin yaş itibariyle bir asrı geçtiğini belirten Başkan Başdeğirmen, “Allah Aliye teyzemize hayırlı, sağlıklı ömürler versin” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eşi Şadiye Başdeğirmen ile birlikte Sidre Mahallesi’nde oğlu Veyis Kavak’la birlikte yaşayan 1913 doğumlu 110 yaşındaki Aliye Kavak’ı ziyaret etti. Aliye Kavak’ı ziyaret ederek vefa örneği gösteren Başdeğirmen çifti, kendisiyle hoş bir sohbet gerçekleştirdi, onun hayır duasını aldı.

“TEYZEMİZE SAĞLIKLI ÖMÜRLER DİLİYORUM”

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Aliye Kavak’ın yaş itibariyle bir asrı geçtiğini belirterek, “Allah sizlere hayırlı ömürler nasip etsin. Allah size çok güzel bir ömür vermiş. Ne güzel sağlıklı bir şekilde bu yaşa gelebilmişsiniz. Allah herkese böyle ömürler nasip etsin. Sidre Mahallesi’nde en yaşlı 110 yaşındaki teyzemizle beraberiz. Teyzemizi ziyarete geldik, elini öptük duasını aldık. Teyzemize sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu mutluluğunu ifade eden Aliye Kavak, “Allah bin kere razı olsun. Allah yokluk göstermesin. Cenabı Allah hastalara şifalar versin. Rabbim veren de o alan da o. Bin kere şükür. Allah doğru yoldan şaşırtmasın” şeklinde konuştu.

Başkan Başdeğirmen, “Aliye teyzemiz yaşlandım diyor, suyu, ekmeği kızımdan, oğlumdan isterken ayıp oluyor, utanıyorum diyor. Bu yaşta bunu düşünüyor. Teyzemizin asaleti yeter” ifadelerinde bulundu.

“EŞİM VE GELİNİMİZLE BİRLİKTE ANNEMİZE BAKIYORUZ”

Aliye Kavak’ın oğlu Veyis Kavak, babasının 8 yıl önce vefat ettiğini, annesinin de 8 yıldır kendisinin yanında yaşadığını söyledi. Kavak, “Annemize evlatlık vazifemizi yapıyoruz. Annemizin hayır duasını alacağız inşallah” dedi. Kavak, annesinin kendi işlerini kendisinin gördüğünü ifade ederek, “Eşim ve gelinimizle birlikte annemize bakıyoruz. Aklı fikri yerinde. Her zaman oğlum ‘kazan da ye, kimseye muhtaç olma oğlum, hem dünyada hem ahirette’ diyerek hayır duasında bulunur” dedi. İHA

I

Editör: Afyon ZAFERİM