Afyonkarahisar Belediyesinin şeffaf bir şekilde yönetileceğini belirten Yağcı, “ Afyonkarahisar’lı hemşerilerim her ay düzenleyeceğim ” Halk Buluşması” gününde gerek bana gerek birim müdürlerime derdini, sorununu anlatacak ve bizde vatandaşımızın derdine derman olmaya çalışacağız” dedi.

Seçim çalışması sırasında her adımda yoğun ilgi gören Yağcı,  İYİ Parti'nin Belediye Başkan Adayı olarak, şehrin karşı karşıya olduğu sorunları ve esnafların taleplerini dinlemeye devam ediyor. Yağcı her ziyaretinde, gece gündüz demeden halkın ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretme sözü verdi.

Ziyaretler esnasında, partinin il yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı İzzet Köken ve merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri de Yağcı'ya eşlik etti.

BİR CADDEYİ RESTORE EDİP DİĞER CADDEYİ ES GEÇMEYECEĞİZ

Belediye Başkan Adayı Yağcı Şehre özellikle ekonomik anlamda katma değer bırakmayan bir turist ekolojisi olduğunu belirten Yağcı, bunun kırılması gerektiğini vurguladı. Aday Yağcı “ Bunun kırılması içinse bizim Afyonkarahisar’ı anlatmamız gerekiyor; kültüründen tarihi dokusuna, öykülerine hikâyelerine ve doğasına kadar. Turist şehir merkezine maalesef girmiyor. Şehri sokaklarıyla, tarihiyle, esnafıyla cazibe merkezi hale getireceğiz. Göstermelik sokak iyileştirmesi yapmayacağız. Bir caddeyi restore edip diğer caddeyi es geçmeyeceğiz. Cadde, sokak ve kaldırımlarımız yürünebilir hale gelecek. Bir kaldırımı bir kez yapacağız, adam akılı yapacağız, yap boz olmayacak. Belediyenin kaynaklarını har vurup harman savurmayacağız” dedi.

ÜCRETSİZ ULAŞIM

Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, ziyaret sonrasında şehrin ekonomik anlamda potansiyelini artıracak düzenlemeler hakkında planlarını anlattı. Afyonkarahisar'ın turistik çekim gücünü artırmayı hedeflediklerini ve şehir merkezinin cazibe noktasını oluşturacak çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Belediye tarafından özel servislerin otellerde bulunan misafirlere ücretsiz ulaşım sağlayacağını, bu hizmetin göstermelik olmayacağını ayrıca berberler sokağını modernleştirerek daha çekici bir hale getireceklerini söyledi. Başkan adayı Yağcı, Esnafımızdan ücret talep etmeden bu projeleri hayata geçirmeyi hedeflediğini dile getirdi.

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL olacak En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL olacak

AFYON İYİ BELEDİYECİLİK İLE TANIŞACAK

Esnaf ziyaretleri sırasında, esnafların özellikle şehir merkezinin canlandırılmasını ve çarşıda alışveriş yapan müşterilere yönelik otopark ihtiyacını dile getirdiğini aktaran Yağcı, mevcut belediye yönetimine eleştiride bulundu ve gerçek belediyecilik vaadini sorguladı. Yağcı; Vatandaşın, İYİ Parti yönetimi ile belediyecilikte yeni bir başlangıç yapacağını söyleyerek otopark sorununu çözeceğini ifade etti.

Kaynak: BÜLTEN