Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz, İl Genel Meclisi adayı Mert Efe Aydeniz ile birlikte Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği’ni ziyaret etti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Serap Öztürk ile istişarede bulunan Köksal, sivil toplum örgütlerinin geniş kitleleri temsil ettiğini ve onlara kulak verilmesi gerektiğini söyledi.

BEN HERKESİN HERKESTEN BİR ŞEYLER ÖĞRENECEĞİNE İNANAN BİR İNSANIM

Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz’i de sosyal sorumluluk anlayışıyla uzun yıllardır sahada aktif olarak görev yapması dolayısıyla tebrik eden Köksal, aynı zamanda saygıdeğer bir eğitimci olması vesilesiyle hürmetlerini iletti. Cengiz de Köksal’a çıktığı yolda başarılar diledi.

Köksal, milli ve manevi değerlerimiz ışığında tüm sivil toplum kuruluşlarıyla sağlam ilişkiler kurulacağını belirterek, şunları söyledi “Afyonkarahisar’ı Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler, Odalar, Muhtarlar ve hemşehrilerimizle birlikte yöneteceğiz. Afyonkarahisar’da sivil toplum kuruluşlarının, odaların, derneklerin muhtarların yönetime dahil edilmediği bir belediye başarılı olamaz. Onların görüşlerinin alınmadığı, onların eleştirilerinin dinlenmediği bir belediyenin başarılı olacağını düşünmüyorum. Onun için dedik ki; bu şehri hemşehrilerimizle birlikte yönetelim. Herkesin görüşlerini alalım, eleştirilerini dinleyelim. Ben herkesin herkesten bir şeyler öğreneceğine inanan bir insanım” ifadelerini kullandı.

Köksal’a Tepki Büyüyor: Söz Verdi Gelmedi! Köksal’a Tepki Büyüyor: Söz Verdi Gelmedi!

40 DÜŞÜNECEĞİM 1 HARCAYACAĞIM

Belediyenin gelirlerini çar çur etmeyeceğini belirten Belediye Başkan Adayı Köksal, vatandaşlarla ilgili karar alırken onları dinlemeden asla karar almayacağını vurguladı. Belediye Başkan Adayı Köksal, şöyle konuştu “ Afyonkarahisar Belediyesi’nin gelirlerini asla ve asla çarçur etmeyeceğim. 40 düşüneceğim 1 harcayacağım. Şeffaf belediyecilik yapacağız. Bir kuruşun dahi hesabını verebileceğim. Belediye meclis toplantılarımız internetten izlenebilecek. Hemşehrilerimiz ne konuşulduğunu ne görüşüldüğünü kimin ne önerge verdiğini kimin ne istediğini ne kararlar alındığını canlı olarak görebilecek. Muhtarlarımıza açık olacak. Basın mensupları da takip edebilecek. Böyle bir belediyecilik yapacağım” dedi.

BİR OY HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Av. Burcu Köksal ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Cemiyet Başkanlığı’na seçilen İsmail Akar’a hayırlı olsun temennisinde bulunan Köksal, geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına uygulanan şiddeti kınadı. Köksal, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Her şey daha güzel bir Afyonkarahisar için. Bu memlekete artık bir kadın eli değmeli. Afyonkarahisar’da değişimin adı Burcu Köksal olacak. Bir oy her şeyi değiştirir artık Afyonkarahisar’da değişimin vakti geldi. Sivil toplum kuruluşlarıyla, odalarla, muhtarlarla, derneklerle onların görüşlerini alarak birlikte yönetmeye talibim. Gençlik ve kadınlar meclisi kuracağım. Her mahalleden gençler ve kadınlar bu meclislerde olacak. Onları dinleyeceğim. Mahallelerindeki sorunları dinleyeceğim. Yaşadıkları sorunları dinleyeceğim. Kentle ilgili görüşlerini eleştirilerini alacağım. Bazen yanlış yapabiliriz. Kul hatasız olmaz. Bize diyecek ki başkan yanlış yapıyorsunuz şunu şurada düzeltin. Onu dinleyeceğiz. Bazen diyecek ki başkanım şurada şunu yapmalıyız. Oturacağız konuşacağız karar alacağız” ifadelerini kullandı.

ULAŞILABİLİR BİR BAŞKAN OLACAĞIM

Köksal, başkan olarak seçildiğinde kolay ulaşılabilir biri olacağına dair söz vererek şöyle konuştu: “Belediyenin kapıları herkese açık olacak. Bir defa insanlar ulaşılabilir bir belediye başkanı istiyor. Geldikleri zaman bana ulaşabilecekler. Aynı milletvekilliğinde olduğu gibi telefonum da 24 saat açık olacak kapım da tüm hemşehrilerime açık olacak. Öyle ulaşılamaz bir başkan olmayacağım. Ayrıca sürekli sahada olacağım. Sorunları yerinde tespit edip sorunları çözüm için kovalayacağım” dedi.

Kaynak: BÜLTEN