Gençler, gezi boyunca Afyonkarahisar'ın önemli kültürel noktalarını ziyaret etti. İlk durakları Afyon Müzesi oldu, burada rehber eşliğinde şehrin tarihi ve kültürel varlığı hakkında bilgi edindiler. Ardından Gençler; yaşanan depremden etkilenen misafirlerin kaldığı Tınaztepe Yurdu'nu ziyaret etti. Burada depremzedelerle bir araya gelen gençler, depremzede vatandaşlarla sohbet etti.

GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

Gençler daha sonra Afyonkarahisar Gençlik ve spor il müdürlüğü spor tesislerini gezme fırsatı buldu. Burada çeşitli spor dallarının yapıldığı alanları görme imkanı bulan gençler, sporcularla tanışma imkanı yakaladı. Günün sonunda Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Kamil Miras Yurdunda gençlerle bir araya geldi. Söyleşi programına katılan gençler, projeye katılımları ve deneyimleri hakkında konuştu.

TEŞEKKÜRLER

İl Müdürü Kasapoğlu, gençlere teşekkür etti ve gençliğe verdikleri önemi vurguladı. Ayrıca, Anadoluyuz Biz projesinin amacı olan kültürel paylaşım ve birlik ve beraberliğin güçlenmesinin püf noktaları konuşuldu. Kasapoğlu konuşmasının devamında: "Balıkesir'den gelen gençlerin Afyonkarahisar'ı gezip görmesi ve burada yaşayan gençlerle etkileşimde bulunması, kültürel yüksekliğin ve Anadolu'nun zenginliklerinin genişliğine katkıda bulunmuş oldu. Ben bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, mesai arkadaşlarıma ve projeye katılan gençlere tüm kalbi duygularımla teşekkür ederim" dedi. >>AFYON ZAFER

Editör: Afyon ZAFERİM