Zeybek Başkan Bayan Personelin Gününü Kutladı

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Belediyemizde çalışan hanım personelin

AFYONKARAHİSAR 08.03.2021, 16:10 08.03.2021, 16:12
Zeybek Başkan Bayan Personelin Gününü Kutladı

Zeybek Başkan Bayan Personelin Gününü Kutladı

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Belediyemizde çalışan hanım personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.Personelin, Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkanımız Mehmet Zeybek, her birine günün anısına hediye vererek, Anneler, babalar ve kadınlar günü gibi özel günlerin, modern dünyanın vazgeçilmezi haline geldiğini belirten Zeybek Başkan, böyle bir günde Belediye'de görevli bayan personellerle birarada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Dinimizin kadına verdiği öneme dikkat çeken Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, " Bizim inancımızda kadına verilen değer kadar yeryüzündeki inançların hiç birinde kadınlarımıza ayrıcalık tanınmamıştır. Dinimiz kadınlarımıza öyle değer verir ki, Peygamber Efendimiz kızı Fatıma evine geldiği zaman ayakta karşılarmış. Yükünüz çok ağır, aileyi çekip çeviren, evlatları yetiştiren vatana, millete düzgün insanlar kazandıran sizlersiniz. Aile yapımızı el birliği gönül birliği ile bozdurmamaya, sağlam tutmaya gayret göstereceğiz. Kendimizden sizleri farklı görmüyoruz. Her zaman yanınızda olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum Bu vesileyle tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularla tebrik ediyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcımız Benol Kaplan ise tüm bayan mesai arkadaşlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.Anne olmanın zor olduğuna dikkat çeken Başkan Yardımcımız Benol Kaplan, “Anne olmak, eş olmak ve tüm bunların yanında başarılı bir kariyer yapmak, biz kadınlar için çok kıymetli aynı zamanda taşınması bir o kadarda zor roldür. Bizler sevgi, şefkat, zarafet ve güzellikle toplumsal hayatın şekillendiricisiyiz. Bu yüzden bir anne olarak sizlerden özellikle rica ediyorum Lütfen evlatlarımızı yetiştirirken cinsiyetlerine mahsus imtiyazları olduğuna inanmalarına müsaade etmeyelim. Çocuklarımızın büyüme sürelerinin nihai noktası insan olmaktır.

Umuyorum ki bir gün gelecek Aile ve iş hayatında, siyasette ve sosyal alanlarda eşitliğin sağlandığı kadın zarafetini yansıtan bir hayat süreceğiz. Hepinize özverileriniz ve güler yüzünüz için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
17
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57