Yurdunuseven’den Hava Şehitlerini Anma Mesajı

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in

AFYONKARAHİSAR 14.05.2022, 15:59
Yurdunuseven’den Hava Şehitlerini Anma Mesajı

Yurdunuseven’den Hava Şehitlerini Anma Mesajı

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in 15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla yapmış olduğu basın açıklamasıdır.

"Aziz vatan toprağımız ve milletimizin bekası için ecdadımız asırlardır çok büyük ve kanlı mücadeleler vermek zorunda kalmış ve bütün bunlar neticesinde sayısız vatan evladını yine vatan toprağının kendisine emanet etmiştir. Sahip olduğumuz coğrafya ve millet olarak üstlendiğimiz sorumluluklar hasebiyle bugün hala haince saldırılara ve düşmanca gerçekleştirilen planlara maruz kalmaktayız. Ancak asırlar öncesinde olduğu gibi bugün hala bu milletin her ferdi vatan ve millet için can vermeye hazır ve nazırdır. Böylesine büyük ve yüce ruha sahip milletimizin içinden doğan ve ülkemizin engin ufuklarını eşsiz güzellikteki gökyüzümüzü koruyan ve bu uğurda can veren hava şehitlerimizi ise her şehidimizi olduğu gibi hatırlamak onların hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkmak bizlerin en temel vazifelerindendir. Bizler bu gökyüzündeki gözümüz kanadımız olup üzerimize ay ve güneşin doğmasını sağlayan Aziz Şehitlerimize ne kadar şükranlarımızı minnetlerimizi sunsak azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle vatan ve millet uğruna can vermiş gökyüzünde destan yazmış hava şehitlerimizi 15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma Günü münasebetiyle birkez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Vatan için can vermiş Aziz Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:49
Güneş 05:33
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:16
Yatsı 21:53