Yaz akşamları muhteşem finalle sona erdi

Geleneksel Yaz Akşamları, Zafer Meydanı'nda Afyon Kocatepe Üniversitesi

AFYONKARAHİSAR 04.08.2019, 01:14
Yaz akşamları muhteşem finalle sona erdi

Yaz akşamları muhteşem finalle sona erdi

Geleneksel Yaz Akşamları, Zafer Meydanı'nda Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı ses ve saz sanatçılarının sahne aldığı konserle sona erdi.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından her yıl Temmuz- Ağustos aylarında Cuma geceleri geleneksel olarak düzenlenen Yaz Akşamları, bu yıl dört hafta süren bir etkinlik programı halinde gerçekleştirildi. Bu yıl ilk kez Afyon Kocatepe Üniversitesi ile yapılan işbirliğiyle dört hafta boyunca düzenlenen tüm etkinliklerde, AKÜ Devlet Konservatuarı ses ve saz sanatçıları sahne aldı.

  1. iki haftası Hıdırlık Anfi Tiyatro'da üçüncü ve final haftası ise Zafer Meydanı'nda gerçekleştirilen konserlerde Afyonkarahisar halkı müzik ve eğlence dolu geceler yaşadı. Afyonkarahisar Belediyesi yine bu yıl ilk kez, Zafer Meydanı'nda gerçekleştirilen son iki konsere katılan tüm vatandaşlara meyve suyu, kek ve mısır ikramında bulundu.

Final gecesinde, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından açılan el sanatları kurslarında yapılan ürünlerin satışı yapılırken, ürün alan vatandaşlar arasında yapılan kura çekimiyle şansı kişilere Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından çeşitli hediyeler verildi. Geleneksel Yaz Akşamları'nın sona erdiğini ancak Zafer Meydanı etkinliklerinin devam edeceğini belirten Başkan Mehmet Zeybek, Zafer Meydanı'nı kültürel, sosyal ve sanatsal etkinliklerin merkezi haline getireceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:47
Öğle 12:51
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:06