Yaylabağı’na 1 milyon 250 bin lira hibe geldi

İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı belediyesi hazırladığı proje ile 1 milyon 250 bin lira

AFYONKARAHİSAR 19.08.2020, 14:07
Yaylabağı’na 1 milyon 250 bin lira hibe geldi

Yaylabağı’na 1 milyon 250 bin lira hibe geldi

İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı belediyesi hazırladığı proje ile 1 milyon 250 bin lira hibe aldı. Belediye bu hibe ile yol düzenlemesi ile birlikte jeotermal su dağıtım şebekesi kuracak. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, “Dünyada kriz varken devletimiz her konuda yanımızda duruyor” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2020 yılı bütçesinde yatırım programına alınan projeler kapsamında Gazlıgöl Turizm bölgesindeki Yaylabağ kasabası içerisinde kalan kısma kilitli parke taşı ile yolu düzenleme işi karşılığında 750 bin lira hibe verildi. Bununla birlikte yine Gazlıgöl Termal Turizm bölgesinde yer alan Yaylabağı belediye sınırları içerisinde kalan kısımda jeotermal su dağıtım şebekesi yapım işi için de 500 bin lira hibe gönderildi. Toplam 1 milyon 250 bin lira hibe belediyenin hesabına geçti.

“Dünyada kriz varken devletimiz her konuda yanımızda duruyor”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, “Ben bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanımıza, Valimize, Bakan yardımcısı Nadir Alpaslan beye, İl Başkanımız Hüseyin Sezen'e, milletvekillerimiz bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Ali Özkaya’ya, İbrahim Yurdunuseven’e ve Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet Tanır’a çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Bütün dünyada pandemi dolayısıyla ekonomik bir sıkıntı yaşanırken bugün devletimiz her konuda vatandaşımızın yanında desteklerini esirgemiyor. Beldemizi termal ve turizm anlamında daha da güzelleştirecek ve daha çekici bir cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:47
Güneş 07:09
Öğle 12:47
İkindi 15:46
Akşam 18:15
Yatsı 19:32