Yaya Geçidi Çizgileri Yenileniyor

Belirlenen programlar dâhilinde trafik ve yaya güvenliğine yönelik rutin çalışmalarını

AFYONKARAHİSAR 05.08.2022, 15:35
Yaya Geçidi Çizgileri Yenileniyor

Yaya Geçidi Çizgileri Yenileniyor

Belirlenen programlar dâhilinde trafik ve yaya güvenliğine yönelik rutin çalışmalarını sürdüren Belediyemiz ekipleri, yollarda yaya geçitlerini çizerken, diğer yandan da mevcut caddelerde bulunan yolların yıpranmış çizgilerini yeniliyor.

Belediyemiz, yaya ve araç güvenliğini sağlamak amacıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelerde yaya geçidi çizgilerini belirgin hale getiriyor. Sürücülerin erken fark etmeleri, yayaların ise can ve mal güvenliğinin sağlanması hedeflenen çalışmalarla yaya geçitleri dayanıklılığı yüksek, kırmızı beyaz renklerde yol çizgi boyası ile boyanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü Yol ve Asfalt Birimi ekiplerimizin gerçekleştirdiği çalışmalarla, şehir içindeki trafik akışının daha uygun hale getirilerek, vatandaşların trafik kuralları çerçevesinde güvenli bir şekilde hareket etmeleri hedefleniyor.

Ekiplerimiz Adnan Kahveci Bulvarı, Şuhut kavşağı, Veysel Eroğlu bulvarı, Park Afyon Kavşağı, Şeyh Şamil Caddesi, İsmet İnönü Caddesi, Ankara yolu, Hamm Bulvarı, Kurtuluş Caddesi, İstasyon Caddesi, Milli Birlik Caddesi, Eski Stadyum Kavşağı ve Cahar Dudayev Caddesi’nde çalışmalar yapıyor.

Güzergâhlar üzerinde yaya çizgileri çizim ve yenileme işlemlerini gerçekleştiren ekiplerimiz, diğer asfalt serim işlemleri yapılan caddelerde de çalışmalarını sürdürecek.

YAYALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ UYGULAMASI

Öte yandan İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik uygulaması kapsamında ışıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler ise sembolik olarak kırmızıya boyandı. Böylece sürücülere ''Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir'' mesajı verilecek. Yaya geçitlerindeki "kırmızı çizgi" uygulaması ile yaya önceliğine dikkat çekiliyor.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 04:35
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:58
Yatsı 21:23