Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı, Afyonkarahisar'da

Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda yargılama

AFYONKARAHİSAR 08.01.2022, 16:02
Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı, Afyonkarahisar'da

Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı, Afyonkarahisar'da

Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda yargılama süreleri, iş yükü gibi adli kalite göstergeleri ele alındı.

Her yıl ocak ayında yapılan Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı, kentteki termal otelde gerçekleştirildi. Toplantıya; Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkan Vekili Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyüp Yeşil, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rıdvan Gündoğdu ile Yargıtay daire başkanları ve üyeleri katıldı. Yargıtay'ın 2021 yılının değerlendirildiği toplantıda, 2022 yılında yapılması planlanan çalışmalar da görüşülerek, 'Yargıtay Kanunu'nun 14'üncü maddesi uyarınca daireler arasındaki iş bölümü masaya yatırıldı. Bu kapsamda ortalama yargılama süreleri, iş yükü ve temizleme oranları gibi adli kalite göstergeleri açısından değerlendirmeler ele alındı.

Yargıtay dairelerinin görevlerine ilişkin iş bölümü taslağının, ocak ayı içinde Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından görüşülüp, kabul edildikten sonra Resmi Gazete'de yayımlanması ile yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16