banner577

20 Haziran 2018 Çarşamba 14:55
Yalçın Değerler Hareketi Ödül Törenine katıldı.

Yalçın Değerler Hareketi Ödül Törenine katıldı.

İl Milli Eğitim müdürlüğünce Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Ödül törenine Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı İsa SAĞBAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri katıldı.

Program DEHA'dan Sorumlu Şube Müdürü Hikmet TUNCER'in beş yıl boyunca okullarımızda Değerler Hareketi kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili konuşmasında, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticiler ile paydaşları toplumsal değerler konusunda harekete geçirerek, öğrencilerde kazanımları, kurumlar ve toplumda bu konudaki farkındalık düzeyini artırmak, ahlaki değerlerle donatılmış öğrenciler yetiştirmek ve öğrencilerin yeteneklerini keşfederek bu yeteneklerini doğru ve faydalı bir şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla son beş yılda ´´Değerler Hareketi´´ ismiyle ilimizdeki her tür ve dereceden okul/eğitim kurumlarında Valilik onayı ile bu proje yürürlüğe girmiştir.

2017/2018 Eğitim- Öğretim yılı boyunca, her ay farklı bir değerin işlendiği faaliyet ve proje tabanlı çalışmada, Sağlıklı İletişim,Temizlik,Hak ve Sorumluluklar,Merhamet,Tarihi ve Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak,Kanaatkarlık konularında etkinlikler gerçekleştirilmiş olup, faaliyetler okul idaresi ,öğrenci, öğretmen ve veli işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Yapılan faaliyetlerle ilimizdeki birçok vatandaşa da ulaşılmıştır. Faaliyet konuları İl Milli Eğitim müdürlüğünce öğretmen görüşleri ve anketlerle her yıl sene başında belirlenmekte ve faaliyetin tüm okul/kurumlarda uygulaması sağlanmaktadır. Böylelikle her ay aynı konuda il genelinde ortak farkındalık ve iyilik akımı oluşumu sağlanmaktadır. Öğrencilerde akademik gelişimin yanında ruhsal gelişimi tamamlamaya yönelik yaparak, yaşayarak ve hissederek öğrenme sağlanmakta, böylelikle milleti millet yapan özelliklerin gelecek nesillere aktarılarak devamı sağlanmaktadır. Değerlendirme sonucunda özgünlük bakımından dereceye giren 19 faaliyet ödüle layık görülmüştür’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN;

Çocuklarımız ve insanlığın geleceği için, insanın yeniden insanca bir hayata kavuşabilmesi için nebevi rahmete,adalet ve hakikatin sesine kulak kesilmesine ihtiyacımız vardır.Değersizlik,fıtratımızda yaratılışımızda var olan ama sonradan bozmak için tahrif ve tahrip etmek için büyük emek harcadığımız insanı insan yapan değerlerimizden yoksun oluşumuz değil mi? Değerli konuklar işte bizim 5 yıldır yürüttüğümüz Değerler hareketi değerler eğitimi projemiz ile,bu yaraya bu iç acısıyla ,insana ve insanlığa merhem sürmektedir.Ağrıyan kalplere küçük küçük dokunuşlarla bu sancıları dindirmektedir.Kirlenmiş dünyanın sahillerine vurmuş deniz yıldızlarından bir tanesinin daha ölmesinin engelemektir. Biz istiyoruz ki Yaratılanı sevelim Yaratandan ötürü .Biz istiyoruz ki sevgiyi,saygıyı,adaleti,merhameti ,yardımlaşmayı,paylaşmayı,hoşgörüyü,dogruluğu,dürüstlüğü,hakkı,hakikati topluma hakim kılalım.Artık dünyada savaşlar olmasın.Bu savaşları çıkaran zeki insanlar olmasın.Bir düğme ile yüzlerce binlerce insanı canlıyı katleden makinaları üreten yüksek mühendisler olmasın.Okyanus sahillerinde sahile vurmuş bebekler olmasın..Bu çalışmada emeği geçen başta proje ekibimiz olmak üzere tüm okullarımıza,yönetici ve öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, diyerek sözlerini tamamladı.

Program dereceye giren okullara ödüllerinin taktim edilmesi ile sona erdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner581

banner585

banner587

banner583