09 Şubat 2017 Perşembe 17:30
Valilikten toplantı ve yürüyüş güzergahı açıklaması
Valilikten toplantı ve yürüyüş güzergahı açıklaması
 
 
AÇIK HAVA TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHLARI İLE MİTİNG ALANLARI VE AFİŞ, PANKART ASILACAK YERLERİN İLANIDIR

        2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. Maddesi ile Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesinde belirtilen hükümler gereğince Valilik Onayı ile yürürlüğe konulan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergahları yeniden değerlendirilerek 2017 yılında uygulanmak üzere Valilik Makamının 08/02/2017 tarihli ve 1627 sayılı Onayı ile-aşağıdaki-şekilde-tespit-edilmiştir.
        
A -  AÇIK HAVA TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGAHLARI :
 
  1. CUMHURİYET MEYDANI (ANIT PARK ÖNÜ)
 
a-      Toplantı  (Miting) Alanı :  Vilayet Kavşağı, Anıtpark, ile Gazlıgöl Caddesi ile Milli Birlik Caddesinin kesiştiği kavşak arası ( Cumhuriyet Meydanı ) toplantı alanıdır.
b-      Toplanma Alanı : İlimiz Alpaslan Türkeş Bulvarı ile Gazlıgöl Caddesinin kesiştiği Demiryalayan Türbesinin bulunduğu kavşak toplanma alanıdır.
c-      Yürüyüş Güzergahı : Toplanma alanından hareketle Gazlıgöl Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanında (Anıtpark önü) sona bulan güzergahtır.
d-      Dağılma Alanı : Cumhuriyet Meydanı ve alana çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
 
I(a)- Alternatif Toplanma Alanı: İmaret Camisi yanında bulunan hamam, Şekerbank ile Bizim Dönerci arasında kalan alan toplanma alanıdır.
I(b)- Alternatif  Yürüyüş Güzergahı: Toplanma alanından hareketle Milli Birlik (Bankalar) Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanında  (Anıtpark önü) son bulan güzergahtır.
I(c)- Alternatif  Yürüyüş Dağılma Alanı: Cumhuriyet Meydanı ve alana çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
 
II(a)- Alternatif Toplanma Alanı: 2.Dumlupınar Caddesi ile Osman Atilla Caddesini kesiştiği nokta ile  HSCB Bankası önünde bulanan alan toplanma alanıdır.
II(b)- Alternatif Yürüyüş Güzergahı: Toplanma alanından hareketle Milli Birlik (Bankalar) Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanında  (Anıtpark önü) son bulan güzergahtır.
II(c)- Alternatif Yürüyüş Dağılma Alanı: Cumhuriyet Meydanı ve alana çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
 
  1. FATİH KAVŞAĞI ( PAZAR YERİ )  
 
a-      Toplantı  (Miting) Alanı :  Taş ocakları yolu ile Şeyh Şamil Bulvarının kesiştiği köşede bulunan pazar yeri toplantı alanıdır.
b-      Toplanma Alanı : Adnan Menderes Bulvarı ile Kocatepe Caddesinin kesiştiği nokta ile Mithat Paşa Caddesi ile Fatih Gümüş Caddesinin kesiştiği Kocatepe Parkı ile karayolları şantiyesinin arasında kalan alan toplanma alanıdır.
c-      Yürüyüş Güzergahı : Toplanma alanından hareketle Kocatepe Caddesini takiben Fatih Kavşağı pazar yerinde sona bulan güzergahtır
d-      Dağılma Alanı :  Pazar yerine çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
.
  1. MENDERES BULVARI PTT BİNASI ÖNÜ (ERKMEN KASABASI) 
 
a-    Toplantı  (Miting) Alanı  :  Menderes Bulvarı PTT binasının önü ile Hacı Baba, Sayı Oğlu,Yukarı Çeşme ve Yıldız Sokaklarının caddeye çıkan alan toplantı alanıdır.
b-   Toplanma Alanı : Doç. Dr. Sait AÇBA Caddesi ile Belediye Binası yanındaki kavşak toplanma alanıdır.
c-   Yürüyüş Güzergahı : Toplanma alanından Doç.Dr. Sait AÇBA Caddesini takiben Menderes Bulvarı PTT binasının önünde sona bulan güzergahtır.
d-    Dağılma Alanı : PTT binası önünde bulunan toplantı alanına çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
 
B- PANKART VE AFİŞLERİN ASILACAĞI YERLER    :
 
Yukarıda belirtilen yerlerde yapılacak Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri ile alakalı olarak yapıştırılacak ve asılacak afiş/pankartların, Belediyece kurulan ve müsait olan billboardlar ile panolara, toplantı alanlarında yapıştırılacak ve asılacak afiş/pankartların da program hitamı temizlenmek kaydıyla toplantı (miting) alanlarında bulunan direkler ile müsait yerler                        olarak belirlenmiştir.
 
Bu karar yayımından 15 gün sonra yürürlüğe girecektir.
 
Kamuoyuna duyurulur.
 
Aziz YILDIRIM
Vali


 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.