Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya Gastro Afyon 2021’de

Akın Akın Lezzet Festivaline

AFYONKARAHİSAR 16.10.2021, 21:52
Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya Gastro Afyon 2021’de

Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya Gastro Afyon 2021’de

Akın Akın Lezzet Festivaline

Masterchef Türkiye’nin sevilen Şefi Mehmet Yalçınkaya, Gastro Afyon 2021 kapsamında Afyonkarahisarlılar ile buluştu. Yalçınkaya düzenlenen panelde Gastronomiye yönelik görüşlerini aktardı.

3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali son gününde Masterchef Türkiye’nin sevilen Şefi Mehmet Yalçınkaya’yı ağırladı. Şef Yalçınkaya, düzenlenen panelde gastronomi ve Afyonkarahisar’a dair düşüncelerini paylaştı. Geleceğin şef adaylarına bilgi ve deneyimlerini de aktaran Şef Mehmet Yalçınkaya Afyonkarahisar’ın ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirtti. Festivale katılan on binlerce lezzet sever de Şef Yalçınkaya’nın katıldığı panele yoğun ilgi gösterdi.

SEVİLEN ŞEF YALÇINKAYA’DAN ‘HAŞHAŞ’ MÜJDESİ

Panel ardından açıklamada bulunan Şef Mehmet Yalçınkaya bir de müjde paylaştı. TV 8’de yayınlanan Masterchef Türkiye’nin gelecek bölümlerinde Afyonkarahisar haşhaşının ana ürün olarak yarışmacılara verileceğini duyurdu. Afyonkarahisar haşhaşı ile farklı yemekler ortaya çıkaracak olan yarışmacılara da seslenen Şef Mehmet Yalçınkaya “Şimdi yarışmacılar düşünsün” diyerek espri yaptı. Şef Yalçınkaya açıklamasında; “ Gelecek bölümlerde Coğrafi İşaretli ürün Afyon Haşhaşını ana ürün olarak yarışmacılarımıza sunacağız, buna söz veriyorum. Afyonkarahisarlıların bize sevgisi büyük. Bizde dokunulmazlık oyununda yerel ürün olarak Afyon haşhaşına yarışmada yer vereceğiz” dedi.

GASTRO AFYON LEZZET FESTİVALİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Öte yandan 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali son gününde ziyaretçi akınına uğradı. Alanının hınca hınç dolduğu festivalde misafirlerimiz ve vatandaşlarımız Afyonkarahisar’ın birbirinden farklı lezzetlerinin tadına bakabilme imkânı buldu. Stantlarda ücretsiz olarak ikram edilen sucuk ekmek ve afyon lokumuna ilgi yoğundu. Stantlar önünde uzun kuyruklar oluştu. Kendine hayran bırakan lezzetlerin şehri Gastro Afyonkarahisar, festivalde tüm yönleri ile tanıtıldı. Festivale katılan vatandaşlar, Afyonkarahisar’ın meşhur lezzetlerine hayran kaldı.

Yorumlar (0)
banner659
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:54
Öğle 12:54
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06