TOPLU TAŞIMADA REKABET!

Sürekli sorunları ile gündeme gelen Afyonkarahisar’ın dolmuşçuları çıldırdı. Yılbaşından önce zarar ediyoruz diye dolmuş

AFYONKARAHİSAR 02.08.2012, 19:17 03.08.2012, 00:44
TOPLU TAŞIMADA REKABET!

TOPLU TAŞIMADA REKABET!

Sürekli sorunları ile gündeme gelen Afyonkarahisar’ın dolmuşçuları çıldırdı. Yılbaşından önce zarar ediyoruz diye dolmuş ücretlerinin 1 lira 35 kuruş olması için iş birliği yağan dolmuş durakları yöneticileri, bir bir fiyat indirimine gitmeye başladılar. Afyon Belediyesi Özel Halk Otobüsleri işletmesi Turex ile farklı hatlara çalışan dolmuş duraklarının daha fazla yolcu çekebilmek için girdikleri rekabet vatandaşa yaradı. 5 ay 1.35 kuruş olan toplu taşıma fiyatlarını bazı duraklar önce 1 liraya daha sonra 75 kuruşa çektiler.

 Turex Özel Halk Otobüsleri abonman kartı olan yolcuları 1 liraya taşırken bir çok durakta fiyatlarını 1 liraya çekmek zorunda kalmıştı. Ancak Harbiş, Fakülte, Özdilek, Bayındırlık gibi bazı duraklar daha fazla yolcu alabilmek için fiyatlarını 75 kuruşa çektiler. Bazı durak yöneticileri “Bu rekabet elbette çok güzel vatandaşımız için iyi bir durum. Bazı duyumlarımıza göre fiyatların daha da geriye çekilebileceği konuşuluyor. Yakında dolmuş fiyatını 50 kuruşa çeken duraklarda olacak. Ancak bu fazla süremez. Yılbaşından önce 1 lira yetmiyor, zarar ediyoruz diye hep birlikte karar alıp belediyeye müracaat etmiştik. O zaman 1 lira yetmezken şimdi 75 kuruş nasıl yetecek” diye konuştu.

Turex 50 kuruş

Dün başlayan indirimli dolmuş fiyatlarında son söz Turex’ten geldi. Bu sabahtan itibaren dolmuşçuların 75 kuruşluk indirimine karşı hamlede gecikmeyen şehir içi abonmanlarına indi bindi 50 kuruş yaparak rekabete katıldı. Turex Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı, “Biz her türlü rekabete varız. Bizi böyle oyunlarla yıldıramazlar. Keşke yılardır bizimle rekabetleri bu şekilde olsaydı. Bakalım bu rekabetin sonu nereye varacak. Sanırım yakında bedava taşıma dönemi başlayacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı