“Teşekkürler Afbel, Teşekkürler Akrones”

Şehrimizde gastronomi gelişimine katkı sağlayacak faaliyetlere destek vermek,

AFYONKARAHİSAR 12.10.2021, 17:55
“Teşekkürler Afbel, Teşekkürler Akrones”

“Teşekkürler Afbel, Teşekkürler Akrones”

Şehrimizde gastronomi gelişimine katkı sağlayacak faaliyetlere destek vermek, yöresel ürün ve menülerde standart üretim gerçekleştirmek amacıyla UNESCO Gastronomi Standartı Belirleme Kuruluna başvuruda bulunan, AFBEL Termal ve Akrones Termal Otel’e Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek tarafından 'Unesco Gastronomi Standartı Belgesi' verildi.

Gastronomi şehri Afyonkarahisar’da, UNESCO Gastronomi Standartı Belirleme Kurulu tarafından gıda üretimi yapan işletmeleri belli bir üretim standardına kavuşturmak amacıyla başvurmaları halinde Afyonkarahisar Unesco Gastronomi Standartı Belgesi veriliyor.

Bu amaçla UNESCO Gastronomi Standartı Belirleme Kuruluna ilk başvuruyu AFBEL Termal Otel ve Akrones Termal Otel yaptı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek, Gastronomi Standart Belgesine sahip olan otel yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Valimiz Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, gastronomi alanında yapılan çalışmalara el birliği ile tüm işletmelerin destek olması gerektiğine dikkat çektiler.

UNESCO GASTRONOMİ STANDARTI BELGESİ'ne sahip olmak isteyen işletmelerimiz https://gastroafyon.org/basvuru-basamaklari/ adresi üzerinden başvurularını yapabilirler...

Yorumlar (0)
banner659
5
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:12
Öğle 12:47
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:28