Taytak Sağlık Bakanı ile görüştü

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve MYK Üyesi MehmetTaytak,

AFYONKARAHİSAR 23.05.2019, 22:06
Taytak Sağlık Bakanı ile görüştü

Taytak Sağlık Bakanı ile görüştü

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve MYK Üyesi MehmetTaytak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya makamında ziyarette bulundu.

Milletvekili Mehmet TAYTAK Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmede;

“Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizdenaldığımız şikayetler üzerine,Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürümüz Ferhat Korkmaz ve hastane başhekimlerimizden aldığımız bilgilere göre, Afyonkarahisar ilimizde, doktor doluluk oranı %63, doktor açığımız ise %37’dir.Bütün ilçelerimizde, uzman doktor açığı bulunmaktadır.

Hastanelerimizde, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Çocuk, Cildiye, Psikoloji, Nöroloji, Beyin Cerrahi ve Göğüs hastalıkları uzmanlarımız bulunmamaktadır.

Bu sebepten hastanelerimizde yeterli derecede hizmet verilememektedir. Aksaklıklar ve yığılmalar yaşanmaktadır. Sağlığın insanlarımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bir an önce de çözümünü beklemekteyiz.” Dedi.

Sayın Bakan Fahrettin Koca Taytak’ın talep ve şikayetlerini en kısa zamanda giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Taytak, sözleşmeli hekimlik sisteminin sadece Emirdağ ve Çay İlçelerinde olduğunu bu sebepten ilimizde doktorlar ve uzmanlarımızın buraları tercih ettiğini vurguladı. Sistemin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37