Suyumu Koruyorum Projesi Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, Çevreye duyarlı ve su tasarrufu

AFYONKARAHİSAR 05.04.2022, 16:23
Suyumu Koruyorum Projesi Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Suyumu Koruyorum Projesi Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, Çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacıyla hazırlanan Suyumu Koruyorum Projesi’ne yoğun ilgi devam ediyor. Proje kapsamında Afyonkarahisar Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisinde Atatürk İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri öğretmenleri Mine Avcı eşliğinde ağırlandı. Öğrencilere su bilinci aşılandı.

HEM EĞLENDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER

Akdeğirmen Barajı'ndan gelen suyun arıtılmasından şehrin kullanımına sunulduğu ana kadar tüm aşamaları yerinde gören öğrenciler, bu konuda görsel bilgi sahibi oldu. Proje kapsamında hazırlanan animasyon filmi ile eğitimlerini tamamladılar. Eğitim sonunda öğrencilere içinde eğitici kitapların vb. bulunduğu hediye paketleri verildi. Küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte azalan su kaynaklarının korunmasına vurgu yapılan ziyarette, öğrencilere; suyun bilinçli ve akılcı biçimde kullanılması gerektiği ve evlerinde su tasarrufuna dikkat etmeleri yönünde telkinlerde bulunuldu.

Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi ve yol arkadaşı Susu da ziyaret boyunca öğrencileri eğlendirdi. Hem yeni bilgiler öğrenen hem de eğlenen öğrenciler, eğitim sonunda İçme Suyu Arıtma Tesisi personeline teşekkür etti.

Yorumlar (0)
6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:14
Yatsı 21:49