“Sizlere müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu

“Sizlere müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu

28 Şubat 2019 Perşembe 18:42
“Sizlere müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz”

“Sizlere müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ve üyeleri ile bir araya geldi. Burada konuşan İl Başkanı Sezen, “1 Mart seçimleri gelecek yüzyılın seçimleridir. İnşallah sizlere, çocuklarımıza, torunlarımıza, müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz. 31 Mart'ta tarihi bir not düşülecek” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Tanıtım Medya Başkanı Selim Arıcıile birlikte gençlik kolları üyeleri ve kadın kolları üyeleri ile toplantıda bir araya geldi.

“Cumhurbaşkanımızın doğum günü videosu on binlerce kez izlendi”

Toplantıda konuşan Gençlik Kolları Başkanı Karahan, “Çok önemli ve kritik bir süreçten geçiyoruz. Önümüzde bir sefer var, bizde bu seferde sizlerle birlikte büyüklerimizin öncülüğünde mücadele ediyoruz. Artık seçime kısa bir süre kaldı. Son dönemece, son viraja girmiş bulunmaktayız. Saha çalışmalarımız çok önemli ama bundan ziyade yapmış olduğumuz çalışmaları etkili bir şekilde artık yansıtabilmek başarının asıl kıstasıdır. Bizler de bu konuda sizlerin yardımıyla, sizlerle işbirliği ile güzel işler yapıyor güzel işler çıkarıyoruz. Cumhurbaşkanımızın doğum günü münasebetiyle çekmiş olduğumuz video sosyal medyada sadece Facebook'ta henüz 24 saat bile olmamışken on binlerce kişiye erişti. Bunu görebiliyoruz. Sadece Twitter'da yine on binlerce kişi izledi. Bizler ekip olarak hem sayımız fazla hem de enerjimiz fazla. İnşallah yapmış olduğumuz çalışmalar ile birlikte Mehmet Zeybek başkanımızı Afyonkarahisar Belediyesine başkan yapacağız” dedi.

“2019 önümüzdeki 5 yıllık sürecin son seçimidir”

Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de konuşmasında, “Biz Afyonkarahisar İl Teşkilatı olarak çok şanslıyız. Sayın Bakanımız bizim için çok önemli bir değerdir. Çünkü saha çalışmalarında fazlasıyla desteğini yanımızda hissediyoruz.Kendisinin bize açmış olduğu yolda çalışmaya devam edeceğiz.Gerçekten çok önemli bir seçim arifesindeyiz. Bu seçim yerelden öte artık bir genel seçim ve beka meselesi haline geldi. 2019 önümüzdeki 5 yıllık sürecin son seçimidir.Biz saha çalışmalarında bunun önemini her defasında vatandaşlarımıza aktarmaya gayret ediyoruz. Parti'nin diğer partilerden en büyük farkı da Gençlik ve Kadın Kolları ile çok güçlü bir teşkilat olmasından geçiyor.Çünkü ben bu kadar güçlü Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olan bir teşkilat görmedim.Göreceğime de inanmıyorum. Biz yerel seçimler için Ocak ayının 1'inden itibaren çalışmaya başladık.Biz sandık esaslı ev ziyaretleri yapıyoruz.Genel merkezimizin talimatları doğrultusunda 24 Haziran seçimleri oy oranlarına göre ev ziyaretlerine gidiyoruz. İnşallah çalışmalarımızın karşılığını 31 Mart akşamı alacak ve belediyemizde AK Parti bayrağını dalgalandıracağız” ifadelerine yer verdi.

“Karşımızdakiler yerli değil”

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ise şöyle konuştu; “Hepimizin yükü çok ağır. İnşallah önümüzde 33 gün var.Gözümüze çalışarak geçireceğiz değerli arkadaşlar 31 Mart seçimleri gerçekten çok çok önemli.Sıradan bir yerel seçim değil.Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız her defasında bu seçimlerin ülkenin bir beka meselesi olduğunu söylüyor.Karşımızdakiler yerli değil.Bir tarafta ülkesini seven,ülkesi için fedakârlık yapan, gecesini gündüzüne katan, ülkenin birliği beraberliği için var gücüyle çalışan bir kesim var. Diğer tarafta da ‘bu ülkeyi nasıl böleriz, nasıl parçalarız’ diyenlerin mücadelesi var.Bu seçimleriinşallah vatanperverler kazanacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok.Zillet ittifakı bugüne kadar girmiş oldukları seçimlerde uğramış oldukları hezimete bir yenisini dahaekleyecekler. 31 Mart'ta da inşallah el ele vererek bunları daha fazlasını yaşatacağız.”

“Sizlere müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de bir konuşma yaptı. Sosyal medyanın önemine değinen Sezen konuşmasında şöyle dedi; “Sayın Bakanımız ile birlikte sabahtan beri sahada esnaf ziyareti yaptık. Bununla birlikte vatandaş ziyareti yaptık.Maksimum 600 ya da bin kişiye ulaştık.Ancak Gençlik Kollarımızın hazırlamış olduğu video yüz bin görüntüleme aldı.Bakın biz günlerce uğraşsak sizin bu yapmış olduğunuz çalışmada sosyal medyadaki izlenme oranına ulaşamayız. Sayın Cumhurbaşkanımız zaten bu noktada sosyal medya ağırlıklı bir seçim kampanyası yürüteceğimizi ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımız dedi ki;‘Ben anketlere güvenmiyorum. Neden?Artık seçmenin algısı günübirlik değil, saatlik değişiyor. Bu da sosyal medya sayesindedir.Önümüzde bir aylık bir süreç var.Sosyal medya çok önemli.Dolayısıyla sizlerden özellikle, Sayın Bakanımızın, Mehmet Zeybek başkanımızın, AK Parti İl Başkanlığımız, Kadın Kolları Başkanlığımızın,Gençlik Kolları Başkanlığımızın sosyal medya hesaplarını sayfalarını takip edip paylaşımlarını paylaşmanız.Bunu önemle rica ediyorum.Sizlerden enerji alıyoruz, heyecan alıyoruz. Arkadaşlar şunu söylemek istiyorum; Ben 2001-2002 yıllarında siyasete başladım. O gün İstanbul’da direklere astığımız bayraklar duvarlara yapıştırdığımız afişler bana büyük bir mutluluk veriyordu. Keşke o günlere dönebilseydik. Sizler her biriniz yarının Recep Tayyip Erdoğan’sınız,Prof. Dr. Veysel Eroğlu’susunuz. Bu makamlar kimseye baki değil. Bizler de sizlere bırakıp gideceğiz.İstikrarlı olan istikbalinden şüphe duymaz. İnşallah istikbal sizlere aittir. Sizlere güveniyoruz. Ümit varız. 1 Mart seçimleri gelecek yüzyılın seçimleridir. İnşallah sizlere, çocuklarımıza, torunlarımıza, müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz. 31 Mart'ta tarihi bir not düşülecek.”

“AK Parti olarak dün de bugün de sosyal medyada olacağız”

Tanıtım Medya Başkanı Selim Arıcı da yaptığı konuşmada sosyal medyanın bireyler üzerindeki etkilerine değindi. Arıcı, “Sosyal medya kullanımı artık insanların hayatlarını etkiler hale geldi. Çünkü seçimlerin sonuçları bile sosyal medya üzerinden belirleniyor. Bugün sosyal medyada yoksanız büyük bir eksikliktir. Bu da size bekli seçim bile kaybettirebilir. O yüzde biz AK Parti olarak dün olduğu gibi bugün de yarın da sosyal medyada etkin ve aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Türkiye son kaledir”

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı. Eroğlu konuşmasında, “31 Mart seçimlerinin ehemmiyetini sizlere anlatmaya gerek yok. Bunu biliyorsunuz. Bu, Türkiye'nin geleceği meselesidir.Bu çok önemli bir seçimdir. AK Parti kaybederse millet kaybedecektir.Bu sıradan bir yerel seçim olmaktan çıktı, bir devletin milletin bekası haline geldi.Bunu bu noktaya getiren de maalesef zillet ittifakı oldu.Esasen batıda Türkiye'nin fevkalâde bu yükselişinden dolayı Türkiye'nin önünü kesmek istiyor.Önce Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kestiler.‘Muhtar bile olamaz’ dediler.Hakikaten AK Parti 2002 yılının sonunda 3 Kasım 2002 yılında iktidara geldi ama Genel Başkan Cumhurbaşkanımız o zaman Recep Tayyip Erdoğan Başbakan olamadı.Hükümet kuramadı. Siirt'te bir aday istifa etti ve o zaman 2003 yılı Mart ayında Başbakanlık vazifesine geldi ve hükümet kurdu. Ondan sonra ne oldu?Muhtıralar verildi, partiyi kapatmak istediler.Bu ülkede 2 kişiden bir kişinin oy verdiği bir partiyi kapatmaya teşebbüs ettiler.Başka bir takım gizli dosyalar vs. Ayrıca 17/25 Aralık darbe girişimi,bununla birlikte 15 Temmuz darbe girişimi.Bu tarihin en alçak en kirli en kanlı darbe girişimidir. Türkiye'yi bölmek, bayrağı indirmek isteyenlere karşı hakikaten Cumhurbaşkanımız kahramanca bir mücadele verdi. Alçakların planları suya düştü.Dolayısıyla bu seçimler bu bakımdan çok önemli.Türkiye'nin büyümesi gelişmesi açısından önemli.Milletimizin geleceği sizlerin istikbali açısından önemli bir İstikbal meselesi haline geldi. Bu bakımdan hepimizin üzerine mesuliyet var ama diyeceksiniz ki sadece bu milletin mesuliyeti mi? Hayır bu değil gönül coğrafyamız ta ki Orta Asya'dan Balkanlar'a,Kafkaslardan Sudan’a kadar Moritanya’ya kadar olan bütün gönül coğrafyamızda ki insanların mesuliyeti bizim üzerimizdedir.Türkiye son Kale.Türkiye yıkılırsa İslam alemi ayaklar altında kalır. Libya'ya Suriye'de Irak'ta, Suudi Arabistan'da ne yaptılar görüyorsunuz.Ayakta kalan ülke sadece Türkiye’dir. Dolayısıyla oradaki mazlum milletlerin beklentisi ümidi Türkiye'dir. O yüzden üzerimizde bu milletin mesuliyeti yok. Gönül coğrafyamız da ki insanların da mesuliyeti var. Ona göre çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyanın önemini anlattı

Seçimlere az bir zaman kaldığını vurgulayan Eroğlu, “Benim sizden isteğim, az çalışırsam lütfen beni ikaz edin.Hal böyleyken ne yapacağız?Artık seçimlerde klasik sistemler yerine yeni sistemler var.O da nedir sosyal medya.Sosyal medyanın çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.Bakın Barack Obama seçimi sosyal medya ile kazandı. Arap baharında en etkili silah sosyal medyaydı. Gezi hadiselerinin büyümesinin müsebbibi sosyal medyadır. Dolayısı artık bu seçimde de sosyal medya çok önemli olacak.Bakım biz bugün sabahtan akşama kadar topu topu 600 kişiye gittik.Gençler orijinal bir şey düşündüler ve Cumhurbaşkanımızın doğum günü nedeniyle bir video hazırladılar.Bizde bu videoda yer aldık ve bu video 88 bin 500 kişi sadece Facebook'ta Twitter'labirlikte de aşağı yukarı 300 bin kişi seyretti. Biz bugün toplasanız 600 kişiyle zor görüşmüşüz.Ancak burada sosyal medyanın önemi ortaya çıkıyor.Etkisi çok büyük.Dolayısıyla biz bunu çok etkin kullanmak zorundayız” dedi.

Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam et

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.