Şehit Şatırer Anıtı Vali Gökmen Çiçek’in Katıldığı Törenle Açıldı

4000’ler Sınıfı Tertip Komitesi’nin girişimleri, Afyonkarahisar Belediyesinin desteği ile İstiklal Mahallesinde

AFYONKARAHİSAR 20.09.2020, 22:51
Şehit Şatırer Anıtı Vali Gökmen Çiçek’in Katıldığı Törenle Açıldı

Şehit Şatırer Anıtı Vali Gökmen Çiçek’in Katıldığı Törenle Açıldı

4000’ler Sınıfı Tertip Komitesi’nin girişimleri, Afyonkarahisar Belediyesinin desteği ile İstiklal Mahallesinde bulunan ve daha önce şehidin ismini verildiği parkta Şehit Deniz Pilot Yüzbaşı Erdinç Şatırer Anıtı, Vali Gökmen Çiçek’in katıldığı törenle açıldı.

15 Temmuz 1993 tarihinde Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı askeri uçakla görev uçuşu esnasında Kocaeli’nde şehit düşen, Şehit Deniz Pilot Yüzbaşı Erdinç Şatırer’in anısına İstiklal Mahallesinde bulunan ve daha önce Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehidin adının verildiği parkta Anıt yapıldı.

Şehitlerimiz Sahip Çıkıldıkça Ölmeyecektir

27 yıl önce şehit düşen Afyonkarahisarlı şehidimiz anısına yapılan anıt için düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp konuşma yaptı. Tuğg. Osman Alp konuşmasında: “Bu anıtın açılması beni etkileyen en önemli olay. Şehitler ölmez diyoruz. Şehitler toprakları vatana dönüştüren insanlardır. Şehitler ölmez sözünün en güzel göstergesini en güzel örneğini burada sizler gösteriyorsunuz. Bu büyük bir vefa örneğidir. Türkiye'nin farklı illerinden gelerek bu çabayı göstererek burada şehidimizi anlatan bir anıt yaptırmanız gerçekten bizler için gurur verici bir olay. Benim için törenin en güzel anlamı milletinin şehidine sahip çıkmasıdır. Bizim ülkemizi zaten diğer ülkelerden ayıran en önemli özellikte budur. Şehitlerimize böyle sahip çıktıkça böyle güzel örnekleri yaşadıkça gerçekten şehitlerimiz ölmez, ölmeyecek” dedi.

Daha sonra kurdele kesilerek anıtın açılışı yapıldı. Günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile açılış töreni sona erdi.

Törene Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, şehidin ailesi ve okul arkadaşları katıldı.

Yorumlar (0)
banner632
banner633
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:16
Öğle 12:47
İkindi 15:40
Akşam 18:07
Yatsı 19:25