Şehir Giriş ve Çıkışları Yeşile Boyanıyor

Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budama

AFYONKARAHİSAR 23.09.2022, 17:51

Şehir Giriş ve Çıkışları Yeşile Boyanıyor

Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budama ve çeşitli peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Şehrin birçok noktasında yer alan dinleme alanları, parklar, orta refüjler ve kavşaklarda modern ve gelişen şehircilik anlayışına uygun düzenlemeler yapan Belediyemiz, sık periyotlarla yeşil alanların bakım ve peyzaj çalışmasını gerçekleştiriyor.

Yapılan bakım çalışmalarının yanı sıra şehre estetik bir görünüm kazandırmayı hedefleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler orta refüjlere ve kavşaklara dekoratif görseler yerleştirdi. Hayata geçirdiği projelerle şehir estetiğini her zaman ön planda tutan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ekiplerine verdiği talimat ile orta refüjlerde ve kavşaklarda çakıl taşlarından çiçek görünümlü görsel alanlar oluşturuldu. Oluşturulan alanlara mevsimlik süs bitkileri dikildi.

Yerleştirilen dekoratif görseller özellikle ana arterlerde bulunan kavşaklar ve orta refüjler modern bir görünüme kavuştu.Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şehri giriş ve çıkışların güzel bir görünüm kazanması için bu çalışmayı yaptıklarını ifade etti.

Afyonkarahisar’da kalıcı yeşil alanlar kazandırma hedefiyle çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, "Çevreci bir anlayışla daha yeşil bir Afyonkarahisar için ağaçlandırmaya ve yeşil alan çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Şehrimiz giriş ve çıkışlarında bulvarlarında orta refüjlerinde yapılan ağaçlandırma ve peyzaj düzenlemesi ile güzel bir görüntü kazandırılıyor. Park Ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar devam ederken, refüj alanına farklı türlerden oluşan ağaçlar dikildi. Vatandaş odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla şehrimizi hemşehrilerimizin yaşamaktan keyif alacağı bir hale getirmek için her alanda çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54