Rahvan At Pisti İnşa Çalışmaları Başladı

Spor şehri Afyonkarahisar’da Belediyemiz bu alanda önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

AFYONKARAHİSAR 21.09.2022, 17:53

Rahvan At Pisti İnşa Çalışmaları Başladı

Spor şehri Afyonkarahisar’da Belediyemiz bu alanda önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in prestij projelerinden biri olan Rahvan At Pisti inşa çalışmaları başladı. Geleneksel spor dallarından olan rahvan at yarışçılarının buluşma noktası olacak Rahvan At Pisti’nin yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Afyonkarahisar Türkiye’nin birçok ilinden rahvan at yarışçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Buna imkân sağlayacak Rahvan At Pisti projesinde fiziki çalışmalar başladı. Geleneksel Rahvan At Yarışları Koşusu, atlı okçuluk gösterileri gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak yatırımımızın çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Ertuğrulgazi mahallesinde yapımına başlanan tesis 600.754,64 metrekare parsel alanına sahip. 6 bin 670 metre kapalı alanı 53304 r-n2 hipodrom pisti ve otoparkın yer aldığı tesis, ata sporlarının yapılabilmesine olanak sağlayarak yarışlar ve oklu atçılık gösterisi gibi etkinliklerin de adresi olacak.

37 adet box, 564 kişilik tribünlü, atların barınma ve bakım alanları, antrenör at çalıştırma alanı, ısınma koşu pisti, nalbanthane, personel odası, malzeme/ samanlık odası, kafeterya ve otopark gibi çeşitli alanlardan oluşan Rahvan At Pisti inşa çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor.

Şehrimize katma değer katacak, atlı spor kulüplerinin ihtiyacına cevap verecek projenin yapımının şehrimize hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “ Ata sporlarımızdan olan rahvan atçılığa destek olmak adına böyle bir yatırımı hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çeşitli gösteri etkinlikleri, yarışmalar gibi organizasyonların Afyonkarahisar’daki adresi olacak bu yatırımımızı talepler doğrultusunda ortaya koyduk. Kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Spor şehri Afyonkarahisar’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar (1)
Afyon-Sandıklı 2 hafta önce
Afyon doğal olarak çok hızlı gidiyor. Sandıklı Afyon kadar olmasa da at çiftliği hobi bahçeleri ikinci bir millet bahçesi ve diğer iş imkanı olarak projeleri gerçekleştirmeli. Sadece toki ile bina ile bir yere varilamaz.
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54