Özkaya, “HDP’nin amacı provokasyon”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç'ın sosyal medya hesabı

AFYONKARAHİSAR 14.09.2020, 17:27 14.09.2020, 17:31

Özkaya, “HDP’nin amacı provokasyon”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma istinaden, dün Dinar ilçesinde Antalya'dan inşaat için gelen işçilerle konut sahibi arasında toz yüzünden tartışma yaşanığını kaydetti.

İşçilerin Van Erçiş ve Çaldıran ilçesinden olduğunu belirten Özkaya, "Kavganın ilermesi sonucu işçilerin demir çubuklarla saldırması ve diğer aileden de birisinin silah kullanması nedeniyle bir işçimiz maalesef vefat ediyor. Bir kardeşimiz Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde tedavisi devam ediyor. Bir diğeride Sandıklı Devlet hastanesinde tedavi görüyor." dedi.

Bir kısım sosyal medyada ve bilhassa HDP Milletvekillerinin ve PKK terör örgütünün yandaşlarının "Kürtlere karşı Dinar'da işçiler katledildi bunların ailesi Afyonkarahisar'a sokulmuyor" gibi yalan beyanlarını gördüklerini belirten Özkaya şöyle devam etti:

"Maalesef siyasette, sivil toplumda, sosyal medyada, meslek gruplarında kadrolu yalancı ve provekötörler var. Bunların işi gücü toplumun hassas yerlerine ve sinir uçlarına dokunmak. Afyonkarahisar'da böyle bir husus asla söz konusu değil. Dün gece geç saate kadar Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve emniyet güçleri aile ile birlikte Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde bulundular. Orada sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile aileyi görüştürüp aileye taziye iletildi. Burada bir Kürt, Türk çatışması söz konusu değil. Sayın Valimiz bu yalan provakosyon yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklar."

Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37