Özkaya, “Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya

AFYONKARAHİSAR 26.11.2020, 14:58
Özkaya, “Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”

Özkaya, “Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Sincan’da gerçekleştirilen, Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldı.

“Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”

Karar duruşması sonrasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkaya, “Sincan’da Akıncı Davaası olarak bilinen 15 Temmuz davalarından Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldık” dedi. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin son kararını verdiğini ve Fetöcü terör örgütü üyelerine ceza yağdırdığını vurgulayan Milletvekili Özkaya, “Terör örgütü üyelerine hem Türkiye Cumhuriyeti anayasal sistemini değiştirmeye teşebbüs etmekten ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi, hemde Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, Özel Hareket Dairesini bombalayarak şehit ettiği her bir insan için ayrı ayrı cezalar verildi. Bu şunu gösteriyor, Türkiye’de darbe yapmaya teşebbüs eden kim varsa sonunda Türk Mahkemeleri önünde hesap vereceğini, yargılanacağını ve ağırlaştırılmış müebbet cezasına mahkum olacağını bilmek zorunda. Cezaevinden ancak cesetleri çıkacak ve doğrudan mezarlığa gidecek bunları bilmek ve buna göre hareket etmek durumundalar” dedi.

“Devletimize ve Milletimize Sadakatle Hareket Edeceğiz”

Davanın karar duruşmasına katılarak yakından takip ettiklerini dile getiren Milletvekili Özkaya, “Şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Gazilerimize Allah şifa versin. Bu 1 dolara istihbarat örgütlerine ve uluslar arası emperyalistlere satılık haşhaşi cinayet fedailerine bir ders olsun. Onları savunanlar, destek olanlar ve sevenlerde kendilerini düzeltsinler. Bu millete ihanetin bedeli ağır olur” dedi. Özkaya Açıklamasında “Eğer bu topraklarda, bu coğrafyada hep beraberce yaşayacaksak, devletimize ve milletimize sadakatle hareket edeceğiz. Elbette ki yönetimi beğenmeyenler olabilir, ama bunun yolu demokratik seçimlerle olmalı. Demokratik yollarla iktidarı değiştirmeye gayret etmeli. Bunun dışındaki tüm yöntemler, şiddetler, terörizm, baskı ve müdahale ile sonuç alamayacağını ve kendilerini nasıl bir sonun beklediğini bir kez daha görmüş oldular”

Yorumlar (2)
Birbeyinoğlu 9 ay önce
Birdolarlik teröristlere azbile bu cezalar, idam edilmelilerdi!..
Adil 9 ay önce
Neyin ne olacağını kimse bilemez. Dünya her dönüşünde 40 kere değişiyor.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:02
Güneş 05:44
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 22:00
banner653