Milletvekili Taytak’tan Habertürk’e sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak,

AFYONKARAHİSAR 06.12.2020, 18:09
Milletvekili Taytak’tan Habertürk’e sert tepki

Milletvekili Taytak’tan Habertürk’e sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, twitter adresinden Habertürk’ün yayın politikasına sert tepki gösterdi. Taytak, “Turgay Ciner, kanalında kaç gündür RTÜK'e saldırıyorsun ama orduya satılmış diyen satılmışlara tek kelime söylemiyorsun” dedi.

Habertürk'teki 28 Kasım 2020 tarihindeki “Gerçek Fikri Ne” isimli yayına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tank Palet Fabrikası’nın Katar’a satılmasını ima ederek “Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış” benzetmesi yapmıştı. Başarır’ın bu konuşması birçok kesim tarafından tepki ile karşılanmıştı. Program sonrası RTÜK tarafından Habertürk kanalına “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlık ve bağımsızlığına, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne …aykırı olamaz” ilkesinin ihlali nedeniyle yayıncı kuruluş hakkında 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası müeyyidesi uygulanmasına karar vermişti. Habertürk ise bu cezanın ardından yaptığı RTÜK ve kurumlarla ile ilgili haberler yapmaya başladı.

“Habertürk zehir saçıyor”

MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ise Habertürk’ün yayın politikasına twitter adresinden tepki gösterdi. Taytak, “Son dönemlerde Ciner Gruba ait Habertürk ekranlarında sistematik olarak Türk milletinin sinir uçlarıyla oynanıyor. Turgay Ciner, kendin yurt dışlarında keyif çatıyorsun, paranın üzerinde bu hainlere dans ettiriyorsun. Ama kanalın memlekete zehir saçıyor. Turgay Ciner, kurumlara savaş mı açıyorsun? Önce TSK, şimdi RTÜK. Kanalında kaç gündür RTÜK'e saldırıyorsun ama orduya satılmış diyen satılmışlara tek kelime söylemiyorsun? Bu ülkeye hizmet borcunu böyle mi ödüyorsun?”

Yorumlar (2)
ibrahim KAZAL 8 ay önce
Sayın Milletvekilim.
Sizi tank paletin satılmasına ya da sizin deyimimiz ile kiralanmasını içinize sindirebiliyormusunuz???
OKUYUCU 8 ay önce
Keşke gündemi siz belirleseniz.başkalarını memnun etmek için onların gündemine takılmasanız.ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA NE DEDİNİZ?
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:45
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 21:58