Milletvekili Eroğlu Gaziler Günü’nü kutladı

Aziz milletimiz, şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken,

AFYONKARAHİSAR 18.09.2020, 16:08
Milletvekili Eroğlu Gaziler Günü’nü kutladı

Milletvekili Eroğlu Gaziler Günü’nü kutladı

BÜTÜN GAZİLERİMİZİN GAZİLER GÜNÜNÜ

EN KALBİ DUYGULARIMLA TEBRİK EDİYORUM…

Aziz milletimiz, şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken, "ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz" düsturuyla; tarih boyunca şehitlerimizin ve gazilerimizin açtığı yolda ilerleyerek coğrafyalar fethetmiş, devletler kurmuş ve en zor şartlar altında vatanına, bayrağına ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Milletimiz 1071'de Anadolu'nun kapılarını açarken, Çanakkale ve İstiklal Savaşları'nda vatanına sahip çıkmıştır. Terörle mücadelede ve 15 Temmuz'da hain FETÖ'ye karşı istikbalimizi koruyarak gaza anlayışını bütün değerlerin üzerinde tutmuştur.

Bu Millet Gazi Millettir…

Ay yıldızlı al bayrağımız, şehit ve gazilerimizin kanları sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmakta, ezanımız beş vakit minarelerimizden özgürce okunmaktadır.

Bugün bu topraklarda huzur içinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Milletimiz, atalarımızdan miras kalan kadim gaza anlayışıyla, bugün de istiklaline ve istikbaline yönelen bütün tehditlere karşı koymaktadır.

Bu millet gazi millettir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır.

Devletimiz Her Daim Gazilerimizin Yanındadır…

Hükümetimiz; gazilerimizin taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri için eğitimden istihdama, ekonomiden sosyal hayata kadar bütün alanlarda desteklemeyi sürdürmektedir. Vatanın yiğit evlatları ve çok kıymetli aileleri için elimizdeki bütün imkânları seferber etmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle 19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Müşir ve Gazi' unvanı verilişinin
sene-i devriyesini ve bütün gazilerimizin Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. Hayatta olan gazilerimize Rabbim’den hayırlı bir ömür niyaz ediyor, saygılar sunuyorum.

Prof. Dr. Veysel EROĞLU

Yorumlar (0)
2
sisli
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:52
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06