Mevlânâ’yı Anlamak

Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle AKÜ, Sultan Divani Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Çağdaş

AFYONKARAHİSAR 22.12.2021, 19:11 23.12.2021, 01:59
Mevlânâ’yı Anlamak

Mevlânâ’yı Anlamak

Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle AKÜ, Sultan Divani Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü iş birliğinde Mevlânâ'nın 748. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla ‘Mevlânâ’yı Anlamak’ isimli program düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar yaptı. Afyonkarahisar’ın, Konya’dan sonra Mevleviliğin ikinci merkezi olduğunu hatırlatan İhsan Akar, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

RAM Salonunda düzenlenen program saat 16:00’da başladı. Konya'dan sonra Mevlevilik kültürünün ikinci ziyaret mekânı Afyonkarahisar’da Mevlevilik kültürünün anlatılması, doğru anlaşılması ve yaşatılması adına düzenlenen programda öğretim üyeleri seminer verdi.

Programda Prof. Dr. Cüneyt Akın “Mevlana’da Yenilik Düşüncesi”, Arş. Gör. Dr. Alper Günaydın “Mevlana ile Hakikate Ulaşmak”, Arş. Gör. Dr. Mehmet Fatih Ünal “Mevlana Düşüncesinde Ölüm Kavramı”, Öğr. Gör. Yunus Emre Uğur ise “Mevlana ve Musiki” başlıklı konularda bilgi ve birikimlerini paylaştı. Katılımın ücretsiz olduğu program da Öğr. Gör. Yunus Emre Uğur tarafından Tasavvuf Müziği Dinletisi sunuldu.

Yorumlar (0)
banner659
-9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:06
Öğle 13:13
İkindi 15:48
Akşam 18:11
Yatsı 19:32