Köksal,"Çanakkale Zaferi, övünç kaynağımızdır"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet

AFYONKARAHİSAR 18.03.2020, 00:29
Köksal,"Çanakkale Zaferi, övünç kaynağımızdır"

Köksal,"Çanakkale Zaferi, övünç kaynağımızdır"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Çanakkale'de Türk Milleti'nin, Türk askerinin gösterdiği kahramanlığın, bir destan olarak tarihe kazındığını belirterek, "Çanakkale Zaferi, övünç kaynağımızdır" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında Anadolu'nun kilidinin Çanakkale olduğunu söyledi.
ANADOLU'NUN KİLİDİ ÇANAKKALE'DİR
Çanakkale Zaferi'nin bir destan olarak tarihe kazındığını kaydeden Milletvekili Köksal, "Çanakkale Zaferi, Türk Milleti'nin inanması hâlinde en zor şartlarda bile nasıl bir galibiyet kazanacağını göstermesi bakımından önemlidir. Ayrıca Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de bu savaştaki kahramanlığı ve komutanlığı ile Anadolu'da umut ışığı haline gelmiştir. Çanakkale Zaferi, bizim övünç kaynağımızdır. Çanakkale'de Türk Milleti'nin, Türk askerinin gösterdiği kahramanlık, bir destan olarak tarihe kazınmıştır. Mustafa Kemal Paşa önderliğinde kazanılan bu zafer, tarihimizin altın sayfaları arasındaki yerini almıştır. Bu vesileyle, önce Çanakkale'de, sonra da Kurtuluş Savaşımız'da şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. 1000 yıldır medeniyetimizle harmanladığımız Anadolu'nun kilidi Çanakkale'dir. Bunu biliyor ve tüm davranışlarımızı bu gerçeklik ekseninde geliştiriyoruz. Türk Milleti, bağımsızlığına düşkündür. Türk Milleti, iradesini elinden almaya kalkan kuvvetlere dün olduğu gibi bugün de gerekli cevabı vermeye hazırdır." ifadelerini kullandı.
ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİNE AYNI FEDAKARLIK DUYGULARIYLA SAHİP ÇIKMAK GÖREVİMİZ
Çanakkale destanının bugünlere rehber olduğunun önemle altını çizen Köksal, "Çanakkale savaşıyla beraber milli mücadelemiz ve terörle mücadele sürecinde şehit olan askerlerimize rahmet diliyorum. Şehitlerimiz bize bu aziz vatanı kanlarıyla emanet etmiştir. Şehitlerimizin bu emanetine aynı fedakarlık duygularıyla sahip çıkmak bizim birinci görevimizdir." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39