Kocacan, “Partimiz adına verimli bir program oldu”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık basın

AFYONKARAHİSAR 18.11.2021, 15:23
Kocacan, “Partimiz adına verimli bir program oldu”

Kocacan, “Partimiz adına verimli bir program oldu”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık basın açıklamasında gündemi değerlendirdi. Başkan Kocacan, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatlarıyla “Adım adım 2023; il il Anadolu” temalı toplantısını geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirdik. Toplantımıza MYK Üyemiz Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak’ın yanı sıra, Ankara Milletvekilimiz Nevin Taşlıçay, İstanbul Milletvekilimiz Arzu Erdem, MYK Üyelerimiz Hüseyin Yıldız, Burak Pehlivan ve Akif Çapraz katıldı. İlk olarak Muhtarlar ile STK Temsilcileri ile biraya geldik. Onların talep ve isteklerini dinledik. Daha sonra Şehit ve Gaziler Derneği ile Muhtarlar Derneğini ziyaret ettik. Son olarak ta esnafımızı ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunduk. Özellikle esnaf ve vatandaşlarımızın bize olan ilgisine teşekkür ediyorum. MHP heyetimiz ziyaretleri boyunca talep ve istekleri dinlediler. Bunları meclis gündemine taşıyarak çözüme kavuşturacaklar. Partimiz adına verimli bir program oldu. Bugüne kadar 40 ilimize giderek vatandaşlarımızla kucaklaştık. Sivil toplum kuruluşlarıyla, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, işçilerimizle, memurlarımızla, muhtarlarımızla, emeklilerimizle, meslek örgütleriyle görüştük, düşüncelerini öğrendik, hedeflerimizi paylaştık”

“Biz verdiğimiz sözleri unutmadık”

EYT, 3600 ek gösterge ve asgari ücret ile ilgili partisinin görüşlerini de açıklayan Başkan Kocacan, “Biz verdiğimiz sözleri unutmadık, çünkü biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz” dedi. Kocacan, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin 24 Haziran seçimlerine giderken hazırlamış olduğu beyannamemizde neyi vaat etmişsek arkasındayız. ‘Emeklilikte Yaşa Takılan’ kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Sayıları 6,3 milyonu bulan bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin telafisi bizim amacımızdır. Bütçe imkanları doğrultusunda, kademeli geçiş uygulamasını dikkate alarak, geniş bir siyasi uzlaşma kapsamında EYT sorunu TBMM’de çözülerek gündemden tamamıyla çıkarılmalıdır. Diğer yandan polislerimize, öğretmenlerimize, hemşirelerimize, imamlarımıza, uzman jandarmalarımıza, uzman çavuşlarımıza 3600 ek göstergenin verilmesi maksadıyla hükümete her desteği vereceğiz, her çalışmanın içinde olacağız. Biz emeğin ve emekçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Asgari ücretle geçinen yaklaşık 8 milyon kardeşimizin enflasyona ezdirilmemesi, insanca yaşayacakları bir ücret seviyesine çıkarılmaları beklentimizdir. Asgari ücret tanımı itibariyle, ‘İşçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek’ ücrettir. Şu kış kıyamette insanlarımızın haklı taleplerini karşılamak hepimizin sorumluluğu altındadır. Aralık ayının ilk haftası toplanacak olan ‘Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun enflasyonun üzerinde bir zam belirlemesi, ekonomik zorluklara direnen kardeşlerimizin yüreğine su serpmesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi çağrısıdır"

“HDP ile CHP artık tek bir parti haline gelmiştir”

“CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği ile yaptıkları hiç birbirini tutmuyor” diyen Başkan Kocacan, “Kandil ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu, ‘Ben kandili başlarına yıkacağım, yerle yeksan edeceğim’ diyor. Ama bakıyorsunuz özellikle tezkere’ye ‘Hayır’ diyor. PYD’ye terör örgütü demeyen ve görmeyen bir yapının kandili bombalamasını da beklememek lazım. Zaten HDP ile CHP artık tek bir parti haline geldi. Bugüne kadarki aynı tezkerelere ‘Evet’ diyen Kılıçdaroğlu, sonuncu tezkereye ‘Hayır’ demesinin tek sebebi var. Kandil başta olmak üzere özellikle HDP’li seçmene göz kırpmaktır”

Yorumlar (0)
banner659
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak 06:20
Güneş 07:47
Öğle 12:51
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:06