Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Örnek Proje

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Maver Kemal İlkokulu ve Ortaokulu’nda

AFYONKARAHİSAR 24.08.2022, 20:24
Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Örnek Proje

Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Örnek Proje

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Maver Kemal İlkokulu ve Ortaokulu’nda atık malzemelerden tasarlanan geri dönüşüm kütüphanesi hazırlayarak okul yönetimine teslim etti. Geri dönüşüm kütüphanesinin açılış törenine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Metin Yalçın, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman, Okul Müdürü Nuri Altaş, KGK İcra Komitesi Üyeleri Mesude İntepe, Mukadder Uluışık, Müjgan Gölçük Yağcı ve Pınar Demirdağ ile Kanlıca Mahalle Muhtarı Serhat Tugan katıldı.

Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Nuri Altaş, küresel salgın döneminde okuldan uzak kalan öğrencilerin, salgından sonra bu kütüphane vasıtasıyla kitaplarla buluştuğunu belirtti.

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman da proje hakkında bilgi vererek “Tüketim toplumu olduğumuz, minimum enerjiden maksimum fayda sağlamaya çalıştığımız bu dönemde geri dönüşüm malzemeleriyle rengarenk bir kütüphane yapmaya çalıştık. Rafları meyve kasalarından, masaları kablo makaralarından, koltukları paletlerden, oturma minderlerini oto lastiğinden yaptığımız, ilköğretime uygun topladığımız kitaplarımızla, çizgi karakterli duvarlarımızla rengarenk bir kütüphane oluşturduk.

Proje ile sadece bir kütüphane kurmayı değil, aynı zamanda kullanılmayan atık malzemelerin nasıl faydalı bir şekle getirildiğini göstermek istedik hem de doğayı temiz tutmamız gerektiğini anlatmaya çalıştık. Sürdürülebilir üretim ve tüketim alışkanlıklarıyla geleceğe birlikte değer katalım istedik” dedi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de projenin önemine dikkat çekerek doğa dostu projelerin yaygınlaşması gerektiğini, geri dönüşüm kütüphanesinin de bu anlamda örnek olacağına inandığını kaydetti. Serteser, dünyanın en yeşil binası seçilen ATSO hizmet binasında da Sıfır Atık projesini uyguladıklarını hatırlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise konuşmasında kitapların öğrenciler için önemine dikkat çekerek geri dönüşüm kavramı ile kitapların buluştuğu kütüphanenin tasarlanmasında ve hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış töreni, kurdele kesiminin ardından kütüphanenin incelenmesi ile sona erdi.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:51
Öğle 12:51
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 19:57