İYİ Parti Kadim ve Büyük Türk Bayramı Nevruzu Kutladı

İYİ Parti Dumlupınar İlçe Başkanlığı, Milletvekilleri ve Türk Dünyasından konukların katılımıyla büyük

AFYONKARAHİSAR 21.03.2021, 17:16
İYİ Parti Kadim ve Büyük Türk Bayramı Nevruzu Kutladı

İYİ Parti Kadim ve Büyük Türk Bayramı Nevruzu Kutladı

İYİ Parti Dumlupınar İlçe Başkanlığı, Milletvekilleri ve Türk Dünyasından konukların katılımıyla büyük Türk bayramı Nevruz’u kutladı. Program 20 Mart Cumartesi günü Kütahya Dumlupınar Merkez’de gerçekleştirildi.
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve Başkan Yardımcısı Celal Bursalıoğlu, Yönetim kurulu üyeleri Ahmet Hastürk ve Şaban Çallıöz’de Nevruz kutlamalarına katıldı.
“Türk Dünyası Baharı Birlikte Karşılıyor” sloganıyla yapılan program 20 Mart Cumartesi günü Kütahya Dumlupınar’da gerçekleştirildi.

Andımız birlikte coşkuyla söylendi
İYİ Parti Milletvekilleri de dahil birçok ismin katıldığı programda, demir dövmeden at gösterisine, folklordan, ateşten atlamaya birçok etkinlik gerçekleşti. Öte yandan programa; Sürgündeki Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Hızırbek Gayretullah ve bakanları, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği Mehmet Tütüncü, Tebrizli Türk Düşünür Rahim Cavadbeyli de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin akabinde Andımız coşkuyla okundu.
Başkan Mısırlıoğlu’na plaket
Etkinlikler dans gösterileri, halk oyunları ve sanatçıların konserleriyle devam etti. Kutlamalara katılan konuklar birer konuşma yaptı. İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de yakılan ateşten atladılar.Programın sonunda katılan protokole günün anısına özel birer plaket verildi.

Yorumlar (0)
17
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57