İşletmelerde Siber Güvenliğin Önemi Ve Yönetimi Eğitimi Düzenlendi

ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimi çerçevesinde İşletmelerde Siber Güvenliğin Önemi

AFYONKARAHİSAR 21.09.2022, 17:46
İşletmelerde Siber Güvenliğin Önemi Ve Yönetimi Eğitimi Düzenlendi

İşletmelerde Siber Güvenliğin Önemi Ve Yönetimi Eğitimi Düzenlendi

ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimi çerçevesinde İşletmelerde Siber Güvenliğin Önemi ve Yönetimi Eğitimi düzenlendi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Youtube kanalından da canlı olarak yayınlanan eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Anlıak yaptı. Anlıak, “Son on yılda hızla gelişen, 2020 yılında dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgının ardından her anımızda hissettiğimiz dijital dönüşüm, hayatımızı etkiledi. Günümüzde her 100 vatandaşımızdan 83’ünün internet kullandığı biliniyor. Dünya ortalaması ise yüzde 60 dolaylarında. Bu durum, Türkiye’nin genç nüfusu ile birlikte internet ve dijital dönüşüm ile ilgili gelişmelere ne kadar yatkın olduğunu da ortaya koyuyor” dedi.

Anlıak, şöyle devam etti:

“İnternet ve sanal dünya ile bu kadar haşır neşir olmak; bireylerin, cihazların ve işletmelerin de siber güvenliğini gündeme getiriyor. İnternet üzerinden, birçok farklı yöntem ile dolandırıcılık girişimleri yapılıyor; aynı zamanda veri güvenliğine yönelik saldırılar da yaşanıyor. Bugünkü eğitimimizde, özellikle siber saldırılardan korunma yollarının aktarılacak; bu nedenle eğitimimizin son derece yararlı olacağını düşünüyorum. Eğitimi verecek olan değer bilim insanımıza teşekkür ediyor; sizleri tekrar sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”

Anlıak’ın konuşmasının ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi̇ Ahmet Haşi̇m Yurttakal, siber güvenlik kavramının ayrıntılarını anlattı.

Eğitimin sonunda Katılım Belgesi verildi.

Eğitimimizi bağlantıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=CF7clHMJLDY

Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54