İp’de İkinci İstifa Depremi; Ak Parti’ye Katılıp “Çözümü Ak Parti’de Gördük” Dediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye üye olan İYİ Parti önceki

AFYONKARAHİSAR 23.11.2022, 16:56
İp’de İkinci İstifa Depremi; Ak Parti’ye Katılıp “Çözümü Ak Parti’de Gördük” Dediler

İp’de İkinci İstifa Depremi; Ak Parti’ye Katılıp “Çözümü Ak Parti’de Gördük” Dediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye üye olan İYİ Parti önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Toker, beraberindeki 15 kişilik bir ekibi de AK Parti’ye saflarına dahil etti. Rozetlerini AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları taktı. Burada bir açıklama yapan Başkan Uluçay “Cumhurbaşkanımıza güven tamdır” dedi. Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de “Gücümüzü dünyaya kanıtlayacağız” diye konuştu. Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da “Gençlerimizi AK Parti’de siyaset yapmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu. Toker ise “İYİ Parti’de adeta bir diktatörlük havası estiriliyor. Çözümü AK Parti’de gördük” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisine gün geçtikçe artan katılımlara bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine AK Parti’ye katılan İYİ Parti önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Toker, beraberinde 15 kişilik bir grubu da AK Parti saflarına dahil etti. Rozetlerini ise AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan taktı.

“Cumhurbaşkanımıza güven tamdır”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu çağrı üzerine Cuma günü akşam önceki dönem İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı olan Gökhan Toker partimize üye olmak istediğini ve bizim ile beraber Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda çalışmak istediğini söylediler. Biz de bunu memnuniyetle karşıladık ve kendisiyle ve daha önce teşkilatında görev yapmış olan kardeşlerimizle birlikte geçiş yaptılar. Bugün de sadece İYİ Parti'den değil Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer partilerden de Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine katılımlar oldu. Bu çağrıya cevabın Afyonkarahisar'dan ve gençlerimizden başlamış olması gerçekten bizi çok ümitlendirdi. Bugün aramıza katılanların ağırlıklı oranı kadınlarımız. Bu da bizi ziyadesiyle memnun etti. Ben şunu görüyorum; 2023 yılında ve Türkiye yüzyılında Sayın Cumhurbaşkanımızın olan güven tamdır. Altılı masadaki hiçbir liderin onun yanında yarışması, onun yanında bir Türkiye vizyonu belirleyelim diye bir düşüncesi gayesi yoktur. İnşallah bu yolda biz hep birlikte Afyonkarahisar'da ve Türkiye genelinde vatandaşlarımızı, kararsız olan seçmenlerimizi AK Partimize ve Sayın Cumhurbaşkanımızın davasına davet ediyoruz. Biz ziyadesiyle memnun olduk. İnşallah Afyonkarahisar'da 2023'te güçlü bir oyla Cumhurbaşkanımıza destek olacağız. Kadın kollarımız, Gençlik kollarımız ve ana kadememiz ile birlikte tüm ilçelerimizde inşallah yolumuza devam edeceğiz. Ben bu birlik ve beraberliğin inşallah ahirette de devam edeceğini her adımımızın manevi anlamda çok ciddi bir güç verdiğini, birlik beraberlik olduğunu ifade etmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yapmış olduğu her proje, gelecek nesiller, Türkiye ve İslam ümmeti içindir. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman destekçisi olacağımızı tekrar belirtmek istiyorum” dedi.

“Gücümüzü tüm dünyaya kanıtlayacağız”

Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de konuşmasında “Cumhurbaşkanımızın çağrısına icabet ederek partimize gelip üye olan kadınlarımıza ben de ‘aramıza hoş geldiniz’ diyorum. Ailemize hoş geldiler. Hayırlı uğurlu olsun. Onları tebrik ediyorum. Sadece bugün değil, biz malumunuz olduğu üzere uzun süredir sahalardayız. Mahalle mahalle hemşirelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizde bizleri sevgi ve coşkuyla karşılıyorlar. Üye sayımız hızla artıyor. Özellikle kadın üye sayımızda ciddi bir artış var. Bu da bizleri mutlu ediyor. Çünkü Türkiye'nin en büyük sivil toplumu anlamında 11 milyon üyesiyle en büyük ailesiyiz. Ailemizi büyütmeye ve güçlendirmeye devam ediyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye yüzyılında hedeflerimize ulaşmak için adım adım hızla ilerliyoruz. Bundan sonra da partimizin 2023 hedeflerine ulaştıktan sonra bu ailenin gücünü tüm dünyaya kanıtlayacak ve Türkiye'nin yüzyılına hızla gireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Gençlerimizi AK Parti’de siyaset yapmaya davet ediyoruz”

Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da konuşmasında şunları söyledi; Cumhurbaşkanımız gençliğe en çok değer veren bir liderdir. Gençlerimiz de bunları gördükçe partimize katılmaya ve Cumhurbaşkanımıza destek olmaya devam ediyorlar. Yakın süreçte İYİ Parti gençlik kolları başkanı olarak daha önce görev yapmış Gökhan kardeşimiz ve ekibi Gençlik Kollarımıza AK Partimize katıldı. Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak vererek AK Partimize üye oldular. Biz de gençlerimize çağrımızı sürdürüyoruz. AK Parti'de siyaset yapmaya Cumhurbaşkanımızın yanında siyaset yapmaya davet ediyoruz. Biz de düzenli olarak her hafta haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızda bu seçimde ilk defa oy kullanacak genç kardeşlerimize misafir ederek onlara hem AK Parti rozetlerini takıyoruz, hem de Cumhurbaşkanımızın kitabını hediye ediyoruz. Ben gençliğimizin Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye olan desteğini artarak devam edeceğine inanıyorum. Sahada aldığımız veriler ve ziyaretlerinde karşılaşmalarımız tablolar bu şekilde. İnşallah kendilerine ve AK Partimize hayırlı olur.

“Allah bizleri mahcup etmesin”

Önceki dönem İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı olan Gökhan Toker de yaptığı açıklamada “Öncelikle AK Parti’ye, arkadaşlarımızla katılmanın davetini ve fırsatını bize veren Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyorum. Allah bizleri mahcup etmesin” dedi.

“İYİ Parti’de adeta bir diktatörlük havası estiriliyor”

Toker, “İYİ Parti Genel Merkezinde ve il teşkilatlarında, Kadın Kollarında, Gençlik Kollarında herkesin fikri istisnasız yok sayılarak, demokrasi kültürü değim yerindeyse katlediliyor. Afyonkarahisar’da il başkanı ve etrafındaki bir kesim, kendi nefsi hedefleri için bir koltuk yarışına girmiş, etrafındakileri de yok saymış, emeklerini hiçe saymıştır. Kendi hedefi ve koltuk sevdası uğruna hiçbir teşkilat mensubunun fikrini dikkate almayıp, kapalı kapılar ardında milletvekilliği, belediye başkanlığı pazarlıkları yaparak teşkilata gönül verenlerin fikirlerine başvurmaya bile tenezzül etmemiştir.

Biz; Afyonkarahisar’a hizmetin kesinlikle hiçbir şekilde konuşulmadığı, teşkilat çalışmalarının yok sayıldığı, görmezden gelindiği, maddiyatın ön planda olduğu bir partiden istifa ettik. Tüm teşkilatlarda yapılan çalışmaların bir kişi üzerine odaklandığı, adeta bir diktatörlük havasının estirildiği, partiyi kendisi dizayn edebilmek ve kimsenin fikrini almadan yönetebilmek için bütün çalışmaları buna göre kurmuş bir il başkanı ile aynı ortamda bulunmamak adına istifa ettik. Geçtiğimiz bu kongre sürecinde daha önce kimsenin dile getiremediği, çok sayıda kopmaların yaşandığı, istikrarsız bir siyasetin güdüldüğü, insanların kendi içlerinde sürekli çatışma halinde olduğu bir ortamdan istifa ettik. Böyle bir ortamın bulunduğu siyasi partilerin asla ve asla kurumsal bir yapıya ulaşamayacağını, İYİ Parti Genel Merkezinin de bütün bunları görmezden gelerek gençlere, kadınlara ve teşkilatlara ehemmiyet ve önem vermediği kanaatine vardığımız için istifa ettik. Adeta işlevsizlik portresi olan 6’lı masanın bir parçası halinde olan, milli ve manevi değerlerine önem vermeyen, şehidinin ailesine açık saçık küfreden, teröristlerle kahvaltı hayali kuran bir genel başkanın partisinden istifa ettik” diye konuştu.

“Çözüm umudunu AK Parti’de gördük”

“Yukarıdaki metinde istifa gerekçelerimizi açıkladığımız gibi neden buradayız sorusunu da şu ifadelerle yanıtlamak istiyorum” diyen Toker şöyle konuştu; Biz, çözüm umudunu AK Parti'de gördük. İYİ Parti, parti içindeki sorunlarla uğraşmaktan Türkiye'nin önündeki gerçek sorunları göremiyor, başını kaldıramıyor. Şu ana kadar çözüm konusunda önerebildikleri tek konu parlamenter sisteme dönmek ama onun da hangi yöntemle nasıl bir süreç olacağını açıklayamıyorlar. Bir taraftan da Türkiye'nin milli savunmasını geliştiren, milli sanayisini dünya ile yarışır hale getirmek için uğraşan, gençliğe 2023-2053-2071 gibi ufuk açıcı pencereler açan, vizyon sahibi, 20 yıldır iktidarda olmasına rağmen yıpranmamış, halen kitlelere hitap eden bir parti var. Özetle gördük ki; Türkiye'de yaşanan sorunların çözümü AK Parti'dedir ve AK Parti yarınlarına sahip çıkan gençliğin partisidir.

“Bu istifalar ilk değil, son da olmayacak”

Toker, “Bütün bunları önümüze koyduğumuzda bir tarafta Afyonkarahisar'a hizmetten öte başka bir amacı olmayan, samimi, liyakatli, istişare kültürünün en yoğun yaşandığı ve tamamen hizmet ve vatandaş odaklı bir siyaset yürüten AK Parti'ye katılma kararı aldık. Açıklayacağım birçok konu olmasına rağmen konuyu farklı bir mecraya taşımamak adına bu konulara girmiyor, girmeyi de şahsım adına uygun bulmuyorum. Bugün 15 kişi istifa ederek AK Partiye geçtik. Bu istifaların ilk olmadığını, son da olmayacağını ifade etmek istiyorum” dedi.

Açıklamaların ardından rozetleri takılan üyelere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da kitabı hediye edildi.

İndirme linki

https://lifeboxtransfer.com/s/0289fee5-e409-4d19-823e-1f29f62df679

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2022
İmsak 06:27
Güneş 07:55
Öğle 12:54
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4