Görgöz,”Kem Söz Sahibine Aittir

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, yazılı basın açıklamasında:

AFYONKARAHİSAR 24.09.2020, 16:34
Görgöz,”Kem Söz Sahibine Aittir

Görgöz,”Kem Söz Sahibine Aittir”

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, yazılı basın açıklamasında:

“MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Tabipleri Birliği (TTB) ziyaretine yönelik sosyal medyadan açıklamada bulunarak; “CHP Lideri Kılıçdaroğlu, her oyuna yeni kâğıt açacaksınız, bu kadar basit diyerek yine "parlak" bir fikirle ortaya çıkmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu ülkece Kovid-19 ile mücadele ederken, ülkeye sunduğunuz çözüm, sıfır deste iskambil kağıdı. İşiniz gücünüz üç kağıt olmuş. İftirayla, Liderimizi bu süreçte fedakarca görev yapan doktorlarımıza terörist demekle itham ederken, teröre destek veren Türk Tabipler Birliği'ni ziyaret etmeye utanmadın mı? Türk Tabipler Birliği ayrıdır, Türk hekimleri ayrıdır. Düştüğünüz ihanet çukurundan bu manipülasyon ile çıkamazsınız. Nasıl bir döneme denk geldik, şaşırıyoruz. Birisi çıkar sıfır kağıt der, terörist seven kim varsa ona destek verir, diğeri çıkar teröristlerin kahvaltı teklifine göz kırpar, Türk Tabipler Birliği'ni Atatürk kurdu zanneder. Allah Türk milletini sizin gibi istismarcılardan korusun” dedi.

Siyaset yapma yetisi kalmayan, halka karşı güvenlerini yitiren iktidar partisi ve ortağının temsilcileri, tıpkı liderleri gibi kavga dilini, ayrıştırma ve ötekileştirme dilini kullanmaya devam ediyorlar.
Bu düşmanlaştırıcı üslubundan dolayı sayın milletvekilini kınıyorum.

Saygıdeğer kamuoyuna, MHP genel başkanının, Cumhurbaşkanı hakkında daha önce sarfettiği sözleri hatırlatmak isterim:

Sayın Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanına; “Her gün bize sövüyor, her gün yalan söylüyor. Peki kimdir bu gafil? Kendisine Cumhurbaşkanı diyen Erdoğan; be hey densiz, be hey kanun tanımaz, ahlak bilmez! Sen Cumhurbaşkanısın, sen devletin başısın! Ne geziyorsun meydanlarda? Bizimle ne uğraşıyorsun? Biz zalim Esad'a çok şükür 'kardeşim' demedik, ailecek tatile çıkmadık. Hele hele Kandil'in yolunu hiç bilmedik. Kandil'in tavizsiz havarisi, Ermeni hısmı, Türklüğün yaşayan düşmanısın!" demişti.

Yine Sayın Bahçeli başka bir zaman konuşmasında;
“Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkarcıdan, Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Tekeden süt sağılmaz, su da ateş yanmaz, Erdoğan’dan da Cumhurbaşkanı olmaz” demişti. Peki şimdi ne oldu? Değerli kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Biz CHP olarak, halkımızın sorunlarına yardımcı olmaya, yol göstermeye, tüm yurttaşlarımıza çözüm yollarını anlatmaya devam edeceğiz.

Biz sizin düşman dilinizi değil, sevgi dilini, hoşgörü dilini kullanmaya devam edeceğiz.

Biz, uzlaşmacı, dayanışmacı tavrıyla, 83 milyonun sevgilisi ve umutla beklediği Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında dimdik durmaya devam edeceğiz.
Çünkü biz halkımızı ve ülkemizi seviyoruz.”dedi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:11
Öğle 12:47
İkindi 15:44
Akşam 18:12
Yatsı 19:29