Görgöz,“İnsan hayatı eğlenceden daha önemli”

3 Temmuz 2020’de Sakarya ‘nın Hendek ilçesindeki havai fişek

AFYONKARAHİSAR 13.07.2020, 16:38
Görgöz,“İnsan hayatı eğlenceden daha önemli”

Görgöz,“İnsan hayatı eğlenceden daha önemli”


3 Temmuz 2020’de Sakarya ‘nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada 7 kişi hayatını kaybetti, onlarca yurttaşımız da yaralanmıştı. Sonrasında, havai fişek fabrikasındaki malzemelerin kamyonla sevkiyatı yapılırken bir patlama daha yaşandı ve 3 jandarma asker hayatını kaybetti, 12 vatandaşımızda yaralandı. Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılara da acil şifalar dileriz.

Üst üste yaşanan bu patlamalar sonrasında İçişleri Bakanı Soylu, patlama olan fabrikaya ilişkin çalışma ve imar izninin en kısa zamanda iptal edileceğini söyledi.


Resmi bayramlarda, törenlerde, düğünlerde, asker uğurlamalarında alışkanlık haline getirilen havai fişek kullanımı çok fazla yaygınlaştı. Her türlü tehlikeye açık olan bu alışkanlığımızdan derhal vazgeçmek durumundayız.

Yetkililere, idare amirlerine çağrıda bulunuyorum:
Her türlü etkinliklerimizi, kutlamalarımızı görkemli bir şekilde yapalım ancak kutlamalarımızda havai fişek kullanmayalım, kullanılmasını da yasaklayalım. En fazla 5-10 dakika sürecek olan patlamalı gösterilerin vereceği keyif ve eğlence yüzünden, insanların ve diğer canlıların ölmesine ve doğanın kirlenmesine izin vermeyelim. Saygılarımla

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:17
Öğle 12:46
İkindi 15:39
Akşam 18:06
Yatsı 19:24