Genel Başkan Özerkan’dan Flaş açıklamalar

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan,

AFYONKARAHİSAR 26.10.2021, 19:25
Genel Başkan Özerkan’dan Flaş açıklamalar

Genel Başkan Özerkan’dan Flaş açıklamalar

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, düzenlenen basın toplantısında konuşarak 2012 yılında Ankara’daki Afyonlular Evi’nin satışını anlattı. Özerkan, 50 yataklı bir otelin olduğunu söyleyerek, “Burayı 2 Milyon 400 Bin liraya Vanlılar'a sattılar. Alan kişi kısa süre sonra burayı 9 Milyon’a sattı. Dönemin valisi İrfan Balkanlıoğlu buranın satılmasında büyük rol oynadı” dedi.

İrfan Ünver Nasrattınoğlu ise, “Bu satışa onay veren o günkü İl Genel Meclisi yönetimine hakkımı helal etmiyorum” dedi

Başkan Mehmet Ali Özerkan'ın açıklamaları şöyle:

2 MİLYON’A ALIP 9 MİLYON’A SATTILAR

“Burayı alan adam 2 sene sonra 9 Milyon liraya sattı. 2 Milyon 400 bin liraya aldılar. Onu da yarısı peşin yarısı da 8 ay vadeli sattılar. Madem satıyorsunuz bunu değerinden satın. Bir tane Afyonlu iş adamı çıkıp ben burayı alıyorum demedi. Hepsine de teklif götürdük. Sayın Bakan aynı gün randevu verdi. İrfan Balkanlıoğlu’nun ihale yapacağı gün bize randevu verildi. Bugüne kadar neredeydiniz? Durun deseydiniz duracaktı.”

VANLI ALDI

“Buradan elde edilen para derneğe falan kalmadı. Belki iki tane yol yapılmıştır. Belki de il genel meclisi üyelerinin maaşlarına gitti. Burayı Vanlılar aldı. Daha önce CHP Milletvekili Adayı olan bir kişiydi. Burayı 2 Milyon 400 bin liraya aldı, 9 Milyon’a sattı daha sonrada vefat etti bu kişi.”

50 YATAKLI OTELDİ BURASI

“Burası 50 yataklı butik oteldi. Sadece bulunduğu sokaktaki tüm binaların çamaşırlarını yıkayacak çamaşırhanesi vardı. Bütün sokağa yemek çıkaracak mutfağı vardı. Amaç satmak olmamalıydı. O gün orayı satanlar mahşerde bunun hesabını veremeyecekler. Bu onların yakasında kravat gibi duracak.”

AHMET ÖZYURT KAZANDIRDI

“Orada yanlışlıkların olduğunu söylüyorlar. Bunun ikinci bir şahidi yok. Burayı Ahmet Özyurt Afyonlulara mal etti. Onun mirasına sahip çıkmalıydık. İrfan Balkanlıoğlu valimiz satılmasında en büyük rolü oynadı. “

2012’DE SATILDI

“2012 yılının 8 Şubat günü burası satıldı. Ankara’daki Afyonlular yersiz yurtsuz kaldı. Ankara’daki Afyonlular sahiplenmeyi bekliyor. Biz orada çocuklarımıza sahip çıkmak istiyoruz. Mehmet Zeybek’e söyledim. Ankara’dan bir yer kiralayın dedim. Değerli Belediye Başkan adayımız Mahmut Koçak’ın böyle bir projesi vardı. Ankara’da bir yer kiralayarak hastalarımıza destek olacağız diyordu. Bunun içinde öğrencilerimizde olacaktı.”

RIZA ÇERÇEL ARSAYI ÖZEL İDAREYE KAZANDIRMIŞTI

İrfan Ünver Nasrattınoğlu ise şunları söyledi: “Rıza Çerçel buranın bir gün satılabileceği düşüncesiyle buranın arsasını Özel İdare’ye verdi. Ahmet Özyurt Allah Razı olsun burayı yaptı. Bunlar sanki mal bulmuş mağribi gibi satacağız diye tutturdular. Derneğimiz avukatı olan Mehmet Parsak’ı görevlendirdik. Hukuken satılamazdı burası. Burada geldim yalvardım. Bizim çıkmamızı istiyorsanız çıkalım bir müdür tayin edin dedim.”

HAKKIMIZ HELAL DEĞİL

Bugün Ankara’ya tahsil için gelen gençler yer bulamadıkları için inim inim inliyor. Yer bulamıyorlar. Biz oraya gelenlerden para almıyorduk. Hastalar gelirlerdi. Hastanın yanında gelen kişiyi bedava yatırırdık. Ertesi gün biletini alır evine yolcu ederdik. Bunları yapan bir binayı yok ettiler. Ben hakkımı helal etmiyorum. İl Genel Meclisi’nin o günkü yönetimine, satışa imza koyan herkese hakkımı helal etmiyorum.”

YUNUS EMRE VE SULTAN DİVANİ ANILACAK

Öte yandan Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan toplantıda bu sene içerisinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Özerkan, Afyonkarahisar'da "Yunus Emre'nin anılacağının, Ankara'dan bu programla ilgili çok özel konukların geleceğini söyledi.. Özerkan, ayrıca Sultan Divani Hazretleri için de Aralık ayı içerisinde bir anma programının düzenleneceğini ifade etti.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Mürşide Ayhan'da toplantıda bir konuşma yaparak, Ankara'da okuyan özellikle kız çocuklarının yanlarında olacaklarını, onlarla belirli aralıklarla bir araya geleceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
banner659
5
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak 06:28
Güneş 07:56
Öğle 12:55
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06