Gelecek Partisi Seçim Startını Veriyor

Gelecek Partisi Afyonkarahisar il başkanlığı haftalık basın toplantılarına

AFYONKARAHİSAR 16.09.2022, 18:30
Gelecek Partisi Seçim Startını Veriyor

Gelecek Partisi Seçim Startını Veriyor

Gelecek Partisi Afyonkarahisar il başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor. Parti binasında düzenlenen toplantıda Gelecek Partisi Afyonkarahisar il başkanı Niyazi Ertaş gündemi değerlendirdi. Toplantıda Başkan Ertaş yerel ve ülke gündemindeki konulara değindi.

Toplantıda Başkan Ertaş’a yönetim kurulu üyeleri Eşlik etti. Başkan Ertaş Genel Başkan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu liderliğinde Pazar günü İstanbul Sultanbeyli ilçesinde düzenlenecek mitingle gelecek partisi olarak seçim startını vereceklerini söyledi.

GELECEK PARTİSİ UCUZ KONUT PROJESİ İÇİN ÇALIŞIYOR

Gelecek partisi olarak iktidara geldiklerinde konut sorununu çözeceklerini söyleyen Başkan Ertaş: “Yetkililer TOKİ projelerini açıkladıktan sonra birçok vatandaşımız partimize geldi. Herkes biz asgari ücretle geçinen kesimiz yüksek taksitlerle verilen evleri nasıl öderiz diyerek soruyorlar. Bu gün bu projeyi başlatanlar yarın devam ettiremeyecekler ömürleri yetmeyecektir. En az iki yılda yapılacaktır diye söz verdiler. Âmâ seçimlere bir yıldan az bir süre kalmıştır. Gelecek Partisi olarak iktidara talip olduğumuz için bu konut projelerin taksit tutarlarını düşüreceğiz. Gelecek partisinin genel merkezinde konut projelerinin en düşük vatandaşa nasıl sağlanabilmesi için ciddi bir çalışma yapılıyor. Herkes imkanları doğrultusunda projelere başvursun.”

PAZAR GÜNÜ MEYDANLARI DOLDURUYORUZ

Genel Başkan Davutoğlu önderliğinde seçim startını Pazar günü vereceklerini söyleyen Gelecek Partisi Afyonkarahisar il başkanı Niyazi Ertaş: “Kısa zaman önce bize parti kuramaz teşkilatlanamaz diyenler bu gün görüyorlar etkinliklerimizde salonlara sığmıyoruz. Genel Başkanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde seçimin startını veriyoruz.18 Eylül Pazar saat 17:30 İstanbul Sultanbeyli ilçesinde kent meydanında halkla kucaklaşacağız. Bundan sonra da genel merkezimizin aldığı kararla seçime kadar 40 ilde miting yapacağız. Gelecek partisi Türkiye’nin partisi olmuştur meydanlarda olacağız.”

ESNAFLARIMIZIN AHİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN

Tüm esnafların ahilik haftasını kutlayan Başkan Ertaş: “Ahilik kültürü 758 yıldır devam eden önemli bir kültürdür. Usta çırak ilişkisinden alışveriş sistemine kadar önem veren ahilik gününü Gelecek partisi olarak kutluyoruz. Tüm esnafımıza hayırlı kazançlar diliyoruz. Bu hafta gene Zabıta haftası tüm özveri ile çalışan zabıtalarımızın zabıta haftasını kutluyoruz. Zabıtalarımızdan bir dileğimiz var. Vatandaşlarımız partimize gelerek dertlerini anlatıyorlar üç harfli avmler ambar yolunda mal indirirken büyük araçlarla hem trafiği hem de yaya geçidini engelliyorlar. Zabıtalarımızın bu konuda önlem almasını istiyoruz.” Dedi.

KİRAZ ÜRETCİSİ ZOR DURUMDA

Toplantıda vişne ve kiraz üreticilerinin de dertlerine değinen İl Başkanı Ertaş: “Yetkililer kiraz üreticisine destek vereceğiz dediler. Sonuç Sultandağı ve çay bölgesindeki üretici perişan. Üretici bize destek vermeyin su borçlarımızı ödeyin başka bir şey istemeyiz diyorlar. Önemli bir patates üretim noktası olan Şuhut’ta 15 yıldır depolama mağarası yapacağız dediler. Kaç yıl geçti Şuhut yolu gibi yapılmadı.”

ŞİŞELEME FABRİKASI İSTİHDAMA KATAKI SAĞLAYACAK

Başkan Ertaş: “Afyonkarahisar Kızılay maden suyu ilimizin gözdesi ama yıllardır dile getirdik. Fabrika yanında bulunan boş araziye şişeleme tesisi yapın diyerek. En son yapalım dediler bir yıldır ses soluk çıkmıyor. Şişe fabrikası kurulursa en az 300 kişiye iş imkanı doğacaktır. Tüm Afyonkarahisarlılar olarak bu konuya sahip çıkmalıyız. Termal şehrinde bir çok devre mülk mağduru var. Devre mülk mağdurları adliye kapılarında hak arıyorlar. Gazıgölde genellikle sular kesiliyor. Biliyor musunuz ilimizde doğru dürüst bir nikah salonu yok. Trafik ve yaya yolları işler acısı. Afyon bunlardan mustaripken huzur evini yıkmışız. Vakıf iş hanını bağkur binamız ve birçok bina yıkıldı. Kavşak noktası olan ilimizde halk mağdur yaşıyor.” Dedi.

ŞUHUT’TA GAZİLİK MADALYASI VERİLMELİ

Başkan Ertaş Genel Başkan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu Ayrıca kurtuluş savaşında önemli yeri olan Şuhut ilçesine gazilik madalyasının verilmesini istiyoruz. Bu konuda gelecek partisi olarak her türlü destek vermeye hazırız

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:51
Öğle 12:51
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 19:57