Gastronomi Şehri Hatıra Paralar Bastırıldı

Gastronomi alanında 2019 UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dâhil olan ilimizde tanıtım

AFYONKARAHİSAR 23.01.2021, 16:46
Gastronomi Şehri Hatıra Paralar Bastırıldı

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne;

Gastronomi Şehri Hatıra Paralar Bastırıldı

Marka Şehirden Büyük Tanıtım Atağı

Gastronomi alanında 2019 UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dâhil olan ilimizde tanıtım çalışmalarına yenisini eklendi. Marka şehir unvanını alarak dünyada 36, Türkiye’de 3 şehirden biri olan Afyonkarahisar, bir ilke imza attı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ne özel seri, sertifikalı ‘Gastronomi Şehri Afyonkarahisar Hatıra Paraları’ bastırıldı.

Altın, gümüş ve bronzdan oluşan hatıra paraların, şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlaması beklenirken, paralar Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü mağazası ile https://emagaza.darphane.gov.tr/ adresinden satışa sunuldu. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nden teslim alınan hatıra paraları inceledi.

Gümüş paranın değeri 100 lira, bronz paranın değeri 275 lira, altın paranın değeri ise 300 liradan satılırken, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak hatıra paraları, şehrimize gelen üst düzey bürokratlara hediye edecek.

“TANITIMI AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI”

Bastırılan hatıra paraların gastronomi alanında büyük bir kazanım olduğuna dikkat çeken Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, “Gastronomi alanında marka şehir olduktan sonra Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla yapılan faaliyetlere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi bu alanda dünyada 36, Türkiye’de 3 şehirden birisiyiz. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ne sertifikalı hatıra para bastırdık. Marka şehir unvanını tanıtmak ve gerekli kişi ve kurumlara ulaştırmak üzere başkanımıza teslim ediyoruz. Afyon’un tanıtımı açısından önemli bir kilometre taşı olacak. Hayırlı olsun” dedi.

“MARKA ŞEHRİN TESCİLLENMİŞ NİŞANESİ”

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise Afyonkarahisar Belediyesi olarak gastronomi alanında tanıtım atağına geçtiklerini söyledi.Başkanımız Mehmet Zeybek; “2019 yılı 31 Ekim tarihi itibariyle gastronomi şehri unvanını aldıktan sonra Belediyemizde Gastronomi Birimi oluşturduk. Arkadaşlarımız ciddi bir çalışma sergilediler. Marka şehrimizi tescilletmenin nişanesi olarak da darphaneye gümüş, bronz ve altın kaplama hatıra para basımı gerçekleştirdik. Afyon’un tanıtımına ciddi katkı sağlayacağından şüphemiz yok. Hatıra paraları Belediyemizi ziyarete gelen üst bürokratlara takdim ederek şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar (0)
6
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 06:08
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:22
Akşam 18:53
Yatsı 20:09