Fetih Kalpleri Allah’a Açmaktır

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde,

AFYONKARAHİSAR 04.01.2022, 16:56
Fetih Kalpleri Allah’a Açmaktır

Fetih Kalpleri Allah’a Açmaktır

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programı bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Afyonkarahisar merkezde AKÜ ANS Kampüsü Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Keskin, AKÜ Rektör Yardımcıları, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Kurra Hafız Ramazan Sarıtaş’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

AMACIMIZ GENÇLERİMİZE FETİH ŞUURUNU VEREBİLMEK

Programın açılış konuşmasını yapan AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, AGD olarak kuruldukları ilk günden beri geleneksel olarak kutladıkları Mekke’nin Fethi Programı’nın bu yıl da 81 şube ve 900 farklı noktada kutlandığını belirterek, “Bu programlardaki amacımız gençlerimize fetih şuurunu verebilmektir. Fetih, kalpleri Allah’a açmaktır ve birilerinin dediği gibi işgal yağma ya da talan değildir. Fetih, aklın hurafeden kurtulup hakikate açılmasıdır. Fetih, yönetimin zulümden kurtulup adalete açılmasıdır. Fetih, tabiatın yağma ve talandan kurtulup yaşamın devamına açılmasıdır. Diğer taraftan biz “eğlence” adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine ve doğruluğuna inanıyoruz. Eğlencenin de sevincin de mutluluğun da meşru zeminde olması gerekir. Biz buna inanıyoruz” dedi.

DÜNYAYA YENİDEN YÖN VERECEK KADROLAR YETİŞTİRME DERDİNDEYİZ

Anadolu Gençlik Derneği’nin dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak genç kadrolar yetiştirme gayreti olduğunu ifade eden Muharrem Coşkun, “Erbakan Hocamız her konuşmasında gençlik çalışmalarının önemine vurgu yapmıştır. Bizler de, ‘Bir milletin asıl gücü; tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir’ sözü doğrultusunda Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi olarak çalışmalarımızı sürdürme gayretindeyiz. Bizim için her genç bir Fatih’tir. Her genç Fatih Sultan Mehmed Han’ın inancıyla Allah yolunda Peygamberimiz (s.a.v.)’in övgüsüne mazhar olmak için kendisini yetiştirmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Programa konuşmacı olarak katılan Dr. Mehmet Hatipoğlu ise günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Program sonunda bilgi yarışması düzenlendi. Yarışma sonrası dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Yorumlar (0)
banner659
-13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39