“Emine Şenlikoğlu Bir Semboldür”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’in daveti üzerine İl Başkanlığında

AFYONKARAHİSAR 12.11.2019, 17:17
“Emine Şenlikoğlu Bir Semboldür”

“Emine Şenlikoğlu Bir Semboldür”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’in daveti üzerine İl Başkanlığında bir konferans veren Yazar Emine Şenlikoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 90’larda yaşadıklarını anlattı. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de “Emine Şenlikoğlu bir semboldür”

dedi.

Yazar Emine Şenlikoğlu, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’in daveti üzerine AK Parti İl Başkanlığında ana kademe, Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatları, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda partiliye konferans verdi.

“Emine Şenlikoğlu bir semboldür”

Konferansın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, yazar Şenlikoğlu’nun kutlu davada büyük mücadeleler verdiğini ifade ederek şöyle konuştu; Bizim davamız 1400 yıllık bir davadır. Yazar Emine Şenlikoğlu hanımefendi de bu davanın neferlerinden biridir. 28 Şubat sürecinde başörtüsü mücadelesi veren isimlerden olan Şenlikoğlu, yıllardır başörtüsü engelleri ile karşı karşıya kalmış bir millet için kollarını sıvamış ve yıllar sonra bu mücadeleyi kazanmış bir semboldür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anlattı

Şenlikoğlu da konuşmasında “Tayyip beyin her daim Refah Partisi’nden istifa edip parti kurduğu iddia edilir ancak gerçek böyle değil. Tayyip bey ile daha önce defalarca görüşmüş biri olarak şahsına bu soruyu yönelttiğimde kendisinin Refah Parti’sinden ayrılmadığını, aksine gönderildiğini ifade etmiştir. Burada yanlış bir anlatım var. Bugünün malum kesimi Tayyip beyin parti kurma hevesine ayrıldığını iddia ederler. Oysa Tayyip beyin öyle bir düşüncesi olmamıştır. Çünkü mütedeyyin kesimin bölünme ihtimaline karşı parti kurmaya sıcak bakmadığını biliyoruz. Sonradan kendisine çevresi tarafından yapılan baskılar üzerine parti kurmuş ve yoluna öyle devam etmiştir. 1990’larda iç karışıklıklar, krizler ve zulümlerin Türkiye’sinin bugünler Türkiye’si ile 180 derece farklı olmasının sebebi de 2002 yılından bu yana alınan radikal kararlar ve istikrardır. Ekonomik krizlerle boğuşan ve aba altından sopa gösterilmesi ile birlikte birtakım yerlerin talimatları üzerinden yönetilen ülkeden kendi kararlarını kendi bağımsızca verebilen bir ülkeye dönüştüyse, bu Tayyip Beyin sayesinde olmuştur. Sürekli birileri Tayyib Bey’i biran önce indirmek istiyorlar ancak, Tayyib Bey’i halk getirdi. İndirirse halk indirir. Allah’ın izniyle kimse indiremez. Sürekli bir kesim hayal kuruyor. Bunun sebebi de liderlerin yıllarca yapamadığını Erdoğan yaptı” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (1)
Emine Şenlikoğlu 1 yıl önce
Başkanım Emine Şenlikoğlu gibi mücadele eden kardeşlerimizi korumanız ve gözetmeniz dileği ile
10
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:26
Güneş 07:54
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06