DEMİREL: 19 MAYIS RUHUNU BÜTÜN BENLİĞİMİZLE YAŞIYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı

AFYONKARAHİSAR 18.05.2015, 20:04 18.05.2015, 20:06
DEMİREL: 19 MAYIS RUHUNU BÜTÜN BENLİĞİMİZLE YAŞIYORUZ

 DEMİREL: 19 MAYIS RUHUNU BÜTÜN BENLİĞİMİZLE YAŞIYORUZ

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel “Andımızı yasaklayan, Türk bayrağını indirten, dağlara-taşlara vurulmuş ‘Türk mührü’nden rahatsız olan, milli iradeyi terörizmin vesayeti altına sokan zihniyetten kurtulmak için 19 Mayıs ruhuna tekrar ihtiyaç vardır. Bu sebeple bu anlamlı günde ilimizi ziyaret edecek olan Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin mitingine tüm hemşerilerimizi bekliyorum” dedi.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP İl Başkanı Raşit Demirel, “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda atılan adımların 96. Yıldönümünü onurla, gururla bir kez daha idrak ediyoruz. Büyük Türk Milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, işgale ve ihanete karşı milli şuuru uyandırmak, milli iradeyi harekete geçirmek için Samsun’a ayak bastığı günü temsil eden 19 Mayıs ruhunu bütün benliğimizle yaşıyor ve yaşamaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

 

 

EN BÜYÜK KORKULARI TÜRK MİLLİYETÇİLERİ

 

Demirel, şunları söyledi:

 

“Milli iradeye müracaat edilecek bir süreçte ‘uyku orucuna’ girerek vatanı adeta karış karış dolaşan Bilge Lider Sayın Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde ‘Son Kale’de her biri Mustafa Kemal olan ülkü erleri, sancağı düşürmemeye yeminlidir. O yüzden ‘Milli Mücadele’yi zaferle taçlandırmak için gece-gündüz yollardayız. Başta Afyonkarahisar olmak üzere bütün illerde halkımızın akın akın ‘Son Kale’de buluşmaya koşması, Türkiye merkezli büyük medeniyeti kurmaya kararlı iktidarı müjdelemektedir. Türk milliyetçilerinin kuracağı iktidar ise, bugün kan ve gözyaşına boğulan, boynu bükük Türk-İslam Dünyasının da hamisi olacaktır.” diye konuştu.

 

AKIL TUTULMASINDAN AKILLI DEVLETE…

 

Demirel, “Bayramlarımızı, Andımızı yasaklayan, Türk bayrağını indirten, dağlara-taşlara vurulmuş ‘Türk mührü’nden rahatsız olan, milli iradeyi terörizmin vesayeti altına sokan zihniyetten kurtulmak, Türk milletinin en büyük projesidir. Akıl tutulmasından akıllı devlete, zilletten kudrete mutlaka erişmek zorundayız. Bu yolda Cenab-ı Allah’ın izni ve himayesiyle Türk gençliği en büyük umudumuzdur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, sonsuza kadar korumak ve savunmaktır’ şeklinde başlayan söylev asla unutulmamalıdır. Ömrünü eğitime adamış bir öğretmen olarak bu vesileyle ifade etmek isterim ki; geleceğimiz ve güvencemiz olan Türk gençliği, ‘Geçmiş ve gelecek bütün çağların en büyük silahı’ olan ‘bilgi’yi mutlaka kuşanmalıdır. Bunun için milli ve manevi değerlerimizi özne kabul eden eğitimi vazgeçilmez görmekteyiz.” dedi.

 

DEMİREL, MESAJINI ŞU İFADELERLE BİTİRDİ

 

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, mesajını şu ifadelerle tamamladı:

 

“Bu duygu ve düşüncelerle; mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda kurtuluş mücadelesinin başladığı tarihin 96. Yıldönümünde, bütün hemşerilerimizin ve gençlerimizin bayramını kutluyor, başta Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizin ve bütün şehitlerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğiliyor, şükranla, minnetle ve rahmetle anıyor, bütün hemşerilerime selam, sevgi ve saygılar sunuyorum. Türk bayrağını indirten, dağlara-taşlara vurulmuş ‘Türk mührü’nden rahatsız olan, milli iradeyi terörizmin vesayeti altına sokan zihniyetten kurtulmak için 19 Mayıs ruhuna tekrar ihtiyaç vardır. Bu sebeple bu anlamlı günde ilimizi ziyaret edecek olan Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin mitingine tüm hemşerilerimizi bekliyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Yorumlar (0)
7
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:18
Öğle 12:46
İkindi 15:39
Akşam 18:05
Yatsı 19:23