“CHP’liler Batılı Memurların Önüne El Pençe Durup, Türk Milletine Parmak Sallıyorlar”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında

AFYONKARAHİSAR 03.11.2022, 17:51
“CHP’liler Batılı Memurların Önüne El Pençe Durup, Türk Milletine Parmak Sallıyorlar”

“CHP’liler Batılı Memurların Önüne El Pençe Durup, Türk Milletine Parmak Sallıyorlar”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıda konuşan Başkan Uluçay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Kılıçdaroğlu için “Batılı memurların önüne el pençe durup, Türk milletine parmak sallıyor” diyen Uluçay CHP’nin bu ülkede asla iktidar yüzü göremeyeceğini söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise su ve ulaşım ücretlerine yapılan zamların gerekçesini açıkladı.

AK parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan gündemi değerlendirdi. Toplantıya il başkan yardımcısı Yakup Yılmaz, il yönetim kurulu üyesi, Beytullah Kaplan, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Bekir Karaman, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

“Batılı memurların önüne el pençe durup, Türk milletine parmak sallıyorlar”

Toplantıda bir açıklama yapan İl Başkanı Uluçay AK Parti iktidarlarının 20. Yılını tebrik etti. Uluçay, “Bugün 3 Kasım 2022 yani iktidara gelişimizin müjdecisi olan 3 Kasım 2002 Seçimlerinin 20. yıl dönümü. Son 20 yılda Ak Parti iktidarları; “Olmaz” denilen nice projeyi, “Yapamaz” ve “Yaptırmayız” dedikleri nice eseri yaptı; “Hayal” denilen nice hedefi gerçekleştirdi. Ve yapılmazları yapan, hedeflerine ulaşan, olmazları olduran, hayalleri gerçekleştiren bir Türkiye inşa etti. AK Parti hükümetleriyle beraber devlet, olması gerektiği hüviyete ulaştı. Vatandaş için, millet için devlet kavramını AK Parti iktidarları kurdu bu ülkede. Biz AK Parti iktidarları olarak, 20 yıldır dünyanın neresinde bir vatandaşımız varsa, onu Türkiye'deki herhangi bir vatandaşımızdan ayrı görmedik. 20 yılda, AK Parti iktidarları döneminde toplumun herhangi bir katmanında düşünülmemiş bir sosyal hizmet başlığı yoktur. Millete hizmeti sürekli kılmak için teşkilatlarımızla gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. 20 yıldır iktidar olmak için ortak dil, akıl, yönetim ve organizasyon yeteneği geliştiremeyenler, kurulduktan 15 ay sonra iktidar olan ve 20 yıldır muhtıra, darbe, terör, tuzak ve dış müdahaleye rağmen Türkiye’yi geleceğe taşıyan AK Parti’ye saygı duymayı öğrenmeliler. İnsanları tehdit ederek, kutuplaştırarak, kamu personeline aba altından sopa göstererek, buyruk almak için ülke ülke gezip, batılı memurların karşısında el pençe divan durup milletimize sopa gösterenler bu ülkede asla iktidar yüzü de göremeyecektir” dedi.

“Hedefimiz milletimize en iyi hizmeti sunmaktır”

Üye ziyaretleri faaliyetleri hakkında da bir açıklama yapan Uluçay şöyle dedi; Ak parti teşkilatları olarak bu ayki teşkilat çalışmalarımız kapsamında Afyonkarahisar merkez ve 17 ilçemizde yaklaşık 100 bin üyemizin kapılarını çalıyor, ev ev ziyaret ediyoruz. Hükümetimizin ve belediyelerimizin yapmış olduğu yatırım, çalışma ve projeler hakkında her bir vatandaşımıza ayrı ayrı bilgi veriyoruz. Talep ve önerilerini de bizzat yönetim kurulu üyelerimiz ile alıyor, milletvekillerimiz, bakanlarımız ve gerektiğinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a arz ediyoruz. Hedefimiz; 2023 seçimlerinden başarı ile çıkarak, 20 yıldır süren hizmet siyasetimize, kaldığımız yerden devam etmek ve aziz milletimize hizmetlerin en iyisini sunmak olacaktır. Çalışmalarımıza destek veren ana kademe, ilçe başkanları, kadın-gençlik kolları, İl Genel Meclis üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

“Türkiye Yüzyılı ile yükseliş dönemine geçiyoruz”

AK Parti’nin 20 yıldır her seçimde milletin karşısına dev projelerle çıktığını vurgulayan Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Partimiz, bu seçimde de projelerin yanı sıra Türkiye yüzyılını kurma hedefi ile yola koyuluyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 16 maddelik açıkladığı manifesto ile 85 milyon vatandaşımıza çağrı yaparak, Türkiye’nin 100. yılında asırlardır gerileme, duraklama ve darbeler ile anılan ülkemizin yükseliş dönemini başlatalım demiştir. Türkiye yüzyılı ile birlikte her şeyiyle milli iradenin ürünü yeni bir anayasanın ülkemize kazandırılması Türkiye yüzyılı vizyonumuzun ilk hedefi olmuştur. Türkiye'de siyaseti, üslubuyla, tarzıyla, işleyişiyle, sonuçlarıyla değiştirecek yeni bir dönemin miladi haline getirmeyi amaçlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye yüzyılında yapılacak her katkının çok önemli olduğunu vurgulamıştır. Cumhurbaşkanımızın asırlık vizyon belgesini açıklayıp hedeflerini anlatması kamuoyunda ciddi bir yankı bulmuş ve güven vermiştir. 16 maddelik belgenin temelinde daha çok özgürlük, adalet ve refahın olması da beklentileri karşılamıştır. Diğer taraftan geçmişinde hiçbir başarısı olmayanlar, gelecek yüzyılda en küçük bir hedefi olmadığı gibi ülkemizi dünyaya yanlış tanıtmak için ülke ülke geziyorlar. 6 lı masa ve destekçilerinin en küçük bir projesini bugüne kadar hiç duydunuz mu? Proje açıklamayı bırakın daha adaylarını açıklayamadılar. Sayın Cumhurbaşkanımız her hafta tarihi müjdeler ve projeler açıklarken muhalefet yakmak, yıkmak kapatmaktan başka bir proje sunmamaktadır.

TOKİ şehrimize 45 milyarlık yatırım gerçekleştirdi

“Afyonkarahisar’a son 20 yılda hükümetimiz tarafından her alanda destansı yatırımlar gerçekleştirildi” diyen Uluçay, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Afyonkarahisar her şeyin en güzeline layık, ne gerekiyorsa yapın” talimatıyla AK Parti hükümetleri döneminde ilimize yaklaşık 45 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirilmiştir. Şehrimize son 20 yılda 12 bin konut projelendirilmiştir. Bu konutların yarısından fazlası tamamlanarak teslimatı yapılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesi olan 500 Bin Sosyal Konut Projesi’nin temelleri 25 Ekimde atıldı.. Bu proje kapsamında da Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde 3.110 konut inşa edilecektir. 25 Ekimde konutlardan 364’ünün temeli atılmıştır. Bu konutlar; Afyonkarahisar Sinanpaşa A. Çetinkaya Mah. 164 konut, 12 dükkân inşaatı. Afyonkarahisar Sinanpaşa Güney Beldesi 106 konut 1 ticaret Merkezi inşaatı.

Afyonkarahisar ili SinanpaşaKılıçarslan’da 94 konut inşaatı’dır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından temelleri atılan 500 Bin Sosyal Konut Projesi’nin devamı da yakın zamanda açıklanacak ve Afyonkarahisar merkez olmak üzere arsa devri gerçekleştiren diğer ilçeler de proje kapsamına alınacaktır. Tarihi projenin Ülkemize, milletimize ve Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

“Afyonkarahisar’da 2022 de açılan işletme 485, kapanan 138’dir”

Başkan Uluçay, AK Parti fabrika kurmadı diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da rakamlarla cevap verdi. Uluçay, “Ajansın aklı ile AK Parti’nin 20 yılda hiç fabrika açmadığını iddia ederek hemen her gün olduğu gibi yine büyük bir yalanın altına imzasını atmış bulunuyor. Kılıçdaroğlu niçin Erdoğan döneminde “20 yılda hiçbir sanayi yatırımı yapılmadı” diyor anlamak mümkün değil. Türkiye’nin sanayisini kalkındıran organize sanayi bölgeleri (OSB), sanayi siteleri ve endüstri bölgelerinde ciddi yatırımlar yapıldı.2002’de OSB sayısı 192 iken, 2022 de ise OSB sayısı 368’e yükseldi. 2002 fabrika sayısı 12 bin iken, 2022 fabrika sayısı 71 bin oldu. Yani AK Parti ile 20 yılda 176 OSB kuruldu, 59 bin fabrika açıldı. Afyonkarahisar’da ise 1 Ocak 2022’den Ekim ayına kadar 485 işletme açılmış, 138 işletmenin kaydı silinmiş, 4 firma da kurulup geri kapanmıştır. Değerli basın mensupları; Açılan fabrika sayısı, bayKemal'in söyledikleri yalanlarla boy ölçüşemez. Açılan onca fabrikayı görmezden gelip kürsülerden, “AK Parti bu ülkede tek bir fabrika dahi açmadı” demenin adı ‘mitomani’dir. Kızılay çadırı önünde "Kızılay çadırı görmedim" demeci veren Bay Kemal'in "AK Parti 20 yılda 1 tane fabrika yaptı mı" demesini yadırgamıyoruz” diye konuştu.

“CHP’nin açtığı başörtüsü konusu samimiyetten uzaktır”

Başörtüsü konusuna da değinen Uluçay, “Yıllardır ülkemizde başı kapalı diye zulmedilen eğitim özgürlüğü başta olmak üzere birçok haklarından mahrum edilen başörtülü kadınlarımızın başörtüsüne hem genel müdür iken hem de muhalefet partisi genel başkanı iken basın önünde karşı çıkıp eleştirmemiş gibi bu konuyu yasal zemine oturtalım demesi de samimiyetten ve dürüstlükten uzak bir açıklamadır. Başörtüsü konusunun anayasada düzenlenmesi teklifine destek verip vermeyeceğini de merakla bekliyoruz” dedi.

“60 yıl önce ilk Devrim’i engelleyenler Türkiye yüzyılının ilk devrimine engel olamamıştır”

“Türkiye, bağımsızlığın sembolü cumhuriyetin 99. Yıldönümünde bir büyük gururu daha yaşadı” diyen Uluçay, “11 yıl önce heyecanla başlayan yolculuk mutlu sona ulaştı. Törenle hizmete açılan Gölcük Kampüsünde, Devrim’den 61 yıl sonra, Türkiye’nin ürettiği TOGG’un ilk aracı banttan indi, yollara çıktı ve dünyaya tanıtıldı. Türkiye yüzyılının ilk fotoğrafı olan TOGG, Tayfun füzeleri ile birlikte dünyanın önemli bir gündem maddesi haline gelmiştir. Değerli basın mensupları; 60 yıl önce ilk Devrim’i engelleyenler Türkiye yüzyılının ilk devrimine engel olamamıştır, bundan sonra da hiçbir devrimine olamayacaktır! Araç nerde yapamazsınız diyenler şimdi tek kelime bile edemiyor. Togg’un üretilmesinde emeği geçenlere bir teşekkürü bile söyleyemeyen muhalefetin ülkemizin gelişmesine sevinememesi de gerçek yüzlerini açıkça ortaya koymaktadır” dedi.

“Türk Tabipler Birliği PKK terör örgütünü kurtarmaya çalışıyor”

Uluçay’ın gündeminde Türk Tabipler Birliği’nin iftirası da vardı. Uluçay, “Gözbebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri’ni envanterinde dahi olmamasına rağmen kimyasal silah kullanmakla suçlama hadsizliğini sergileyen Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı gözaltına alarak tutuklayan Türk yargısını ve Türk devletini kınayan HDP ve CHP bu ülkenin milli güvenlik sorunudur. Kimse bu ülkenin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne iftira atamaz. Atanları da kınamayarak, demokrasi, ifade özgürlüğü güzellemeleri ile geçiştirenler en az iftira atanlar kadar sorumludur! Bu CHP’dir, bu HDP’dir. Değerli basın mensupları; ABD, "kimyasal silahları var" iddiasıyla Irak'ı işgal ettiğinde; Gerekli düzmece delilleri, Irak'taki Saddam muhalifleri sağlamıştı. Şimdi de TTB ağzıyla Türkiye'nin kimyasal silah kullandığı iftirasını atıp,PKK'yı kurtarmaya çalışıyorlar! Bunun başka bir açıklaması yoktur!” diye konuştu.

“Suyun maliyeti 3,49 kuruş, satışı 2,17 kuruş”

Başkan Uluçay’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “Meclis toplantımızdan sonra suya yapılan zam ile alakalı 2023 yılında yapacağımız zam ile alakalı sosyal medyada eleştiri aldık. Şu anda 1 metreküp suyun belediyemize maliyeti 3 lira 48 kuruş. 1-10 metreküp arası su bedelimiz 1 lira 67 kuruş. Yılbaşından sonra elektriğe gelecek zamlarla birlikte, 30'un üzerinde kuyumuzda çalışan motorlu pompaların kullandığı yıllık elektrik bedeli şu anki değeri ile 40 milyon lira. Elektriğe gelecek olan zamlarla birlikte 2023 yılında 60 milyon liraya mal olacak. Böyle bir varsayım üzerinden gidiyoruz. 1.67 kuruş olan 10 metreküpe kadar ki su bedeli %30 zam yaptığımız zaman 2 lira 17 kuruşa çıkıyor. Şu an bizim metreküp maliyetimiz 3 lira 49 kuruş iken zamla birlikte biz 1 metreküp suyu 2 lira 17 kuruşa vereceğiz” dedi.

“İnşaat suyu bizde 3,79 kuruş, çevre illerde 16,43 kuruş”

Konuşmasına çevre illerimize verdiği örnekle devam eden Zeybek şöyle dedi; Bunu çevre illerimizde kıyasladığımızda mesela Kütahya'da 10 metreküp suya kadar 3 lira 79 kuruş, Burdur'da 4 lira 54 kuruş, Denizli'de 7 lira 14 kuruş, Eskişehir'de 5 lira 27 kuruş. Komşu illerimize baktığımızda en düşük bedelle su veren tek iliz. İnşaatta kullanılan su bedeline baktığımızda biz de 10 metreküpe kadar 3 lira 52 kuruş, Kütahya'da 8 lira 38 kuruş, Burdur'da 10 lira 87 kuruş, Denizli'de 16 lira 43 kuruş, Eskişehir'de 11 lira 46 kuruş.

“Afyonkarahisar ile çevre illerdeki ulaşım ücretler arasında büyük fark var”

“Akaryakıt fiyatları dolayısıyla ulaşım hizmetlerine yılbaşından sonra zam yapıyoruz” diyen Zeybek, “Yine çevre illerle kıyasladığımızda biz de öğrenci 4,5 liraya biniyor. Yetişkinde 4,5 lira. Uşak'ta öğrenci 5 sivil 7 lira 50 kuruş, Isparta'da öğrenci ve sivil 8 lira. Burdur ve Kütahya'da belediyenin resmi ulaşım ağı yok. Kütahya'da 7 lira 50 kuruş. Şu anda bizim yapacağımız zamla birlikte otobüslerimiz külliyen zarar ediyor. İşin açıkçası 65 yaş ve üzeri ücretsiz bindiği için biz belediye otobüslerimizin ya da işletmelerimizin kar etmesini beklemiyoruz. Su bedellerinden, çevre hizmet bedellerinden, vergilerden zararları kapatıyoruz. Burada haksız eleştirilerle karşı karşıya kalıyoruz. Çevre belediyelerinin ulaşım ve su bedellerini görüyorsunuz. Çevremizdeki illere baktığımızda en uygun fiyatlı halkımıza hizmet vermeye çalışan tek belediyeyiz” ifadelerine yer verdi.

Toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:58
Öğle 12:55
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 16 28
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Ö.K Yeni Malatya 16 12
17. Altınordu 15 12
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4