“CHP Genel Başkanı Geceliği 100 Bin Liralık Lüks Otelde Dezenformasyon Siyaseti Yapıyor”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığındaki basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda

AFYONKARAHİSAR 10.02.2022, 12:39
“CHP Genel Başkanı Geceliği 100 Bin Liralık Lüks Otelde Dezenformasyon Siyaseti Yapıyor”

“CHP Genel Başkanı Geceliği 100 Bin Liralık Lüks Otelde Dezenformasyon Siyaseti Yapıyor”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığındaki basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “Geceliği 100 bin liralık lüks otel odasında dezenformasyon siyaseti yapıyorlar” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar teşkilatı tam kadro basının karşısına çıktı. Toplantıya, İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek katıldı.

“Saha çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz”

İlk konuşmayı İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Uluçay, “Milletvekillerimiz, başkanlarımız ve teşkilatlarımız ile birlikte saha çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda bir yandan esnaflarımızı, ilçelerimizi köylerimizi ve yeni kongrelerini tamamlayan odalarımızı ziyaret ederek taleplerini dinlerken, bir yandan da raporladığımız talepleri Ankara’da ilgili bakanlıklar ile görüşerek çözümü için görüşmeler yapıyoruz” dedi.

Kızılay’da gündem; Özlük hakları, kapasite artırımı ve cam fabrikası

Uluçay Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile yaptığı görüşmeyi de anlattı. Uluçay şunları söyledi; Salı günü şahsım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İhsaniye İlçe Başkanımız Tecelli Könül ve Yaylabağı Belediye Başkanımız Niyazi Akgedik ile birlikte Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ı ziyaret ettik. Ziyarette Türk Kızılay'ı Afyonkarahisar Maden Suyu Fabrikası’nda çalışan 100’ün üzerinde işçimizin özlük hakları hakkında yanlış anlaşılmaları giderdik ve personellerin taleplerini ilettik. Aynı zamanda yeni kurulacak şişe fabrikası ile ilgili de fabrikanın kurulacağı yeri mevcut üretim tesislerinin olduğu bölgede olabileceği konusunu görüştük. Mevcut fabrikada ise üretim kapasitesinin en az iki katına çıkarılması da gündemdeydi. Üretimin iki katına çıkacak olması da bölgenin istihdam açısından kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır. Kınık’ın Afyonkarahisar’a olumlu bakışları, yatırım yönünde sıcak yaklaşımından dolayı teşekkür ederek Ankara ziyaretimizi tamamladık.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın ziyareti

Başkan Uluçay Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın ziyaretine değindi. Uluçay açıklamasında, “Ocak ayında kendisini ziyaret ettiğimiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcımız Sayın Abdullah Tancan, Isparta dönüşü taleplerimizi değerlendirmek üzere İl Başkanlığımızı ziyaret ederek, şahsına ilettiğimiz elektrik konusundaki ihtiyaçları ve eksikleri de tespit ettiklerini ve gereğinin yapılacağının mesajını vermiştir. Özellikle TEİAŞ'ın bölgeye yapması gereken 5 trafo merkezi olduğunu, bunların ikisinin ihale aşamasına geldiğini, diğerlerinin de yer tespit çalışmalarının sürdüğünün bilgisini verdiler. Bu 5 trafonun şehrimize maliyeti yaklaşık 200 milyon lira civarındadır. İnşallah şehrimize hayırlı olmasını diyoruz. Bununla birlikte dar gelirli ailelerin ve küçük esnafımızın elektrik ve doğalgaz faturalarına uygulanan desteklemelerin kapsamının genişletilmesi talebinde bulunduk. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesi Başkanımız Sayın Bekir Yeşilay’ın OSB’de kullanılan doğalgaz konusundaki dört ay önce başlayan belirli bir kapasitenin üstündeki tüketimin farklı fiyatlandırılması konusunu konuştuk. Organizedeki doğalgaz tüketicilerinin eski tarife sistemine geçme taleplerini ilettik. Bunun da takipçisi olacağı sözünü aldık. Öte yandan merkez köylere de 10’ar bin TL elektrik yardımı yapılıyor. Bunu da belirtmek isterim.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanımız ve Milli Savunma Bakanımızın koronavirüse yakalanması

Uluçay konuşmasında “Omicron varyantının hızla yayıldığı bu dönemde, hafif belirtiler üzerine Sn. Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri Emine Erdoğan hanımefendi için yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Sağlık durumları çalışmalarını aksatmayacak kadar iyi olduğu bilgisini aldık. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Öte yandan Covid-19 testi pozitif çıkan Milli Savunma Bakanımız Sn. Hulusi Akar'a da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tez zamanda sağlığına kavuşmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Ancak milletvekili sıfatı taşıyan birinin Sn Cumhurbaşkanımızın sağlığına dönük insanlık dışı ifadesini lanetliyoruz. Bu maalesef masum insanları öldüren terör örgütüne kölelik yapan birinin zihniyetidir. Orta Afrika ülkesi ümmet coğrafyasında eller, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi için duaya kalktı. Erdoğan çiftçinin bir an evvel sağlıklarına kavuşmaları için yapılan dualar siyasi kin ve nefretlerini kusanlara en güzel cevabı vermiştir. Biz buradan vatandaşlarımıza aşı olmaları konusunda bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Turkovac aşısını artık randevu sistemi ile yaptırabilmektedir” dedi.

“Geceliği 100 bin liralık lüks otel odasında dezenformasyon siyaseti yapıyorlar”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm algı çalışmalarının, boğaz manzaralı ultra lüks bir otel odasında çöktüğünü kaydeden Uluçay, CHP’lilerin dezenformasyon siyaseti yaptıklarını söyledi. Uluçay, “Kılıçdaroğlu, mütevazı bir hayat yaşıyormuş izlenimi vermek ve özellikle genç kitlelere ulaşmak adına yaşadığı evin mutfağından videolar çekip yayınlamaya başlamıştır.

Altı dolu olmayan vaatlerin, gençleri kazanmaya yönelik yapmacık bir dilin ve yalan olduğu ispatlanabilir belgelerin yer aldığı video serisinin en sonuncusu 30 Ocak’ta yayınlanmıştır. Kılıçdaroğlu, kendisini eleştiren bazı sosyal medya hesaplarının “troll” olduğunu, bunların iktidar tarafından organize edildiğini ve devletin kaynaklarının bu gibi faaliyetlere israf edildiğini iddia ettiği video ile gündem belirlediğini düşünürken, CHP Milletvekili Tuncay Özkan ve CHP İstanbul Gençlik Kolları’nın hesaplarından paylaşılan bir fotoğraf, söz ve fiillerinin tezatlığını ayyuka çıkarmıştır. Yayınlanan fotoğraf, Kılıçdaroğlu’nun yayınını boğaz manzaralı lüks bir otelin süit odasından yaptığını ortaya çıkarmıştır. Odanın gecelik fiyatının 100 bin lira olması ise “israf” vurgusunu sıklıkla dile getiren CHP Genel Başkanının samimiyetten uzak tavrının ispatıdır” dedi.

“Zillet ittifakında oturma düzeni polemiği”

Uluçay, millet ittifakının oturma düzenine de değindi. Uluçay “Muhalefet özellikle son 20 yılda almış olduğu seçim mağlubiyetlerden kendisine ders çıkarmamış, milletin iradesini daima küçümsemiş ve halkı muhatap kabul etmemiştir. Haziran 2023 seçimlerine her geçen gün yaklaşılan bu dönemde bile muhalefet partileri bir araya gelerek proje ve yatırım taslakları hazırlayacağı yerde koalisyon planları yapmakta ve adına “güçlendirilmiş” denilmek zorunda kalınan belirsiz, temelsiz ve ülkeyi iyi bir yönetime kavuşturamadığı defalarca kez görülmüş bir sistemle Türkiye’yi geri götürmeye çabalamaktadır. Geçtiğimiz günlerde ise bu durumun bir yansıması daha ortaya çıkmıştır. 6 muhalefet partisinin bir araya geldiği parlamenter sistem çalışmalarında oturma düzeni polemiği meydana gelmiştir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada "Benim şahsi kanaatim; partiler alfabetik sıraya göre oturabilirler masada. Veya genel başkanların soyadı sırasına göre otururlar." ifadesini kullanmıştır. Kimin nereye oturacağını, kimin açıklama yapacağını ve kimin sözde taslağı sunacağını dahi belirleyemeyen ve tartışma konusu yapan birbirine zıt görüşteki 6 siyasi parti, kendi içerisindeki mevcut polemikler ve aday anlaşmazlığı tablosu ile ülkeyi yönetmezken dahi adeta mini bir koalisyon dönemi simülasyonu sergilemektedirler. Sadece oturma düzeninde bile kargaşaya giren ortaklar, ülke idaresine gelmeleri hâlinde ortaya çıkacak tablonun ne kadar sürdürülemez olacağı hakkında adeta ön bilgi vermektedir. Muhalefet partilerinin yaşadıkları bu durum, aslında onların kapalı kapılar ardında büyük bir çekişme ve pazarlık hâlinde olduğunun da delili olarak değerlendirilebilir” dedi.

Başkan Uluçay’ın konuşmasının ardından Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Temmuz 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:01
Akşam 20:34
Yatsı 22:16