Çetinkaya, “Afyon, doğal taşta dünya markası”

TİM Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, AFSİAD'ı ziyaret etti. Türkiye’de günlük ekonomi

AFYONKARAHİSAR 03.02.2021, 19:30
Çetinkaya, “Afyon, doğal taşta dünya markası”

Çetinkaya, “Afyon, doğal taşta dünya markası”

TİM Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, AFSİAD'ı ziyaret etti. Türkiye’de günlük ekonomi yayıncılığının öncü gazetesi olan Dünya, Çetinkaya'nın ziyaretine geniş yer ayırdı.

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’ni (AFSİAD) ziyaret eden Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi ve aynı zamanda da AFSİAD üyesi Rüstem Çetinkaya, Afyonkarahisar'ın doğal taş özelinde Türkiye için kritik bir öneme sahip olduğunu söyledi.

TİM Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, Afyonkarahisar’da sivil toplum örgütleri ve bölgedeki iş insanlarıyla bir araya geldi. Çetinkaya, bölgedeki temasları kapsamında AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşme gerçekleştirdi.

AFYONKARAHİSAR ADETA KENDİ MEMLEKETİM GİBİ

Bölgede gerçekleştirdiği ikili görüşmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Rüstem Çetinkaya, “Afyonkarahisar adeta kendi memleketim gibi. Gerek sanayisi gerekse doğal taş özelinde ülkemiz adına kritik önem arz ediyor. Doğal taş sektörünün en büyük entegre fabrikalarından biri olan Temmer’i Afyonkarahisar’a kurarken bölge halkının sıcaklığı, misafirperverliğinin yanı sıra şehrin dünyada mermer piyasasında marka değeri olmasının da önemli bir etkisi oldu. Yaptığımız görüşme neticesinde istişarelerimiz olumlu geçti. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Afyonkarahisar, doğal taş alanında bir dünya markası.” ifadelerini kullandı.

TEKNOLOJİYE VE İNSANA YATIRIM YAPARSAK DAHA BAŞARILI OLURUZ

AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Geride bıraktığımız 2020 yılı herkes için beklenmedik bir yıl oldu. Bu süreçte, toplumsal hareketliliğin azalması ve sosyal yalıtım kavramının gündeme gelmesiyle ülkelerin salgının yayılmasını engellemek amacıyla sınırlarını kapamaları ve ekonomik faaliyetleri kısıtlamaları tüm dünyada ciddi ekonomik etkiler ortaya çıkardı. Ancak yaşanan bütün bu olumsuzluklara rağmen 2021 yılına yeni umutlarla girdik. Özellikle; ABD ve Çin arasında yaşanan ekonomik çatışmaların küresel tedarik zincirlerini etkilediği ve küresel tedarik zincirlerinin yeniden yapılandığı bu dönemde Türk sanayici ve iş adamları, rekabet ve üretim gücümüzü artırmak için bunu bir fırsat olarak değerlendirmelidir. Geçmişten gelen oturmuş üretim yapımız, yetişmiş, kalifiye iş gücümüz ve iyi bir altyapımız sayesinde teknolojiye ve insana yatırım yapar, ekonomik istikrarı sağlarsak 2021 yılından daha başarılı bir şekilde çıkabiliriz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
-2
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:54
Güneş 06:21
Öğle 13:04
İkindi 16:43
Akşam 19:37
Yatsı 20:58