“Bütün Engelli Kardeşlerimizi Gönülden Selamlıyorum”

Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun

AFYONKARAHİSAR 02.12.2020, 16:57
“Bütün Engelli Kardeşlerimizi Gönülden Selamlıyorum”

“Bütün Engelli Kardeşlerimizi Gönülden Selamlıyorum”

Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile alakalı yapmış olduğu basın açıklaması;

Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada kabul görmüş olan "3 Aralık Dünya Engelliler Günü", engelli bireylerin mes’elelerine dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek maksadıyla belirlenmiş bir gün olarak kutlanmaktadır.

Gerçek manada engellilik, fiziki bir durum olmayıp kalp ve zihinle alakalı bir durum olduğunu ve asıl engelin sevgisizlik olduğunu unutmayalım. Esasen Peygamber Efendimiz (sav) engelli kardeşlerimize nasıl muamele etmemiz gerektiğini davranışlarıyla ve engellilere yaklaşımlarıyla bizlere anlatmaktadır. Ayrıca Efendimiz, engelli bir kişiye olması gerektiği gibi davranmanın sadak hükmünde olduğunu ifade etmiştir.

Gelişmiş ve sosyal devlet olma anlayışımızın gereği olarak, engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için çalışmak her zaman vazifemiz olmuştur.

Hükümetlerimiz döneminde son 18 yılda; engelli bireylerin hayata daha fazla katılımı konusunda devrim niteliğinde atılan adımlar; engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetimizin göstergesidir.

Eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar pek çok hususta engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm olmak; toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için büyük bir gayretle çalıştık.

Spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden iş hayatına her alanda engelli vatandaşlarımız büyük başarılar elde etmekte, azim ve kararlılıklarıyla bizlere güç ve ilham vermektedir.

Bu vesileyle bu manidar günde bütün vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyor; kararlı duruşları ve gayretleriyle hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde

en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:45
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 21:58