02 Şubat 2019 Cumartesi 19:47
Belediye Meclisi Toplandı

Belediye Meclisi Toplandı

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. 1 Şubat Cuma günü saat 18:00’de Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Başkanlığında AFBEL Termal Otel’de gerçekleşen toplantı, bir önceki toplantıda ait tutanak özeti okunmasıyla başladı.

BİZ ZATEN ÖĞRENCİLERİ 1 LİRAYA TAŞIYORUZ

Zabıta personeline ve İtfaiye personeline 2019 yılında verilecek fazla mesai ücreti hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 2019 yılında işletilecek olan şehir içi toplu taşıma hizmeti karşılığında alınacak ücretlere ilişkin fiyat tarifesi karara bağlandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çoban yerel seçim öncesi Belediye Başkan Adaylarının çeşitli vaatlerde bulunduğunu hatırlatarak; “Özellikle Belediye Başkan Adaylarımızdan bir arkadaşımız “Ben seçilirsem toplu taşıma ücretini 1 TL yapacağım” diyor. Bizde zaten 60 TL’ye öğrenci kartı alındığında günde iki sefer binildiğinde 1 TL, dört sefer binildiğinde 50 kuruşa yol ücreti alınmış oluyor. Biz bunu zaten Temmuz ayından bu tarafa uyguluyoruz” diye konuştu.

Belediyemize ait Kocatepe Mezarlığında tespit edilen boş mezar yerlerinin tahsis bedel ve şartlarının belirlenmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliği kabul edildi. Mülkiyeti Belediyemize ait, Afyonkarahisar Merkez Çakır, Mahallesi, 104 Ada, 8 Parsel Nolu 5.818,25 m2 lik taşınmazı eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Afyon Eğitim Vakfı adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayından sonra tahsis edilmesi hakkında teklif kabul edildi. Belediyemiz sınırları ve mücavir alanı içerisindeki üzerinde yapılanma bulunan Hazineye ait taşınmazlardan Belediyemize devri uygun görülenlerin devri için Belediyemiz ileMilli Emlak Müdürlüğünün bağlı olduğu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Belediyemiz arasında devir protokolü yapılmasına, yapılacak olan protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi, satış şart ve bedelini belirlenmesi hususunda Belediye Encümenine yetki verildi.

Afyonkarahisar Merkez Karaman Mahallesi, 3811 Ada, 4 Parsel üzerinde, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, B Blok, 2.Kat 22, 23 ve 24 bağımsız bölüm nolu taşınmazların belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 5 yıl süre ile kiralanması hakkında teklif kabul edildi.İlimizde sosyal yaşam ve eğitim-öğretim seviyesinin yükseltilmesi; afet, savaş ve olağan zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak ve sair bütün hususlarda ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak amacıyla, Afyonkarahisar Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında ortak işbirliği kapsamında Ortak İşbirliği protokolü yapılması, yapılacak protokolü imzalamak için Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a yetki verildi. Gençleri spora teşvik etmek için malzeme desteğinde bulunmak amacıyla, Belediyemizve Afyonkarahisar Bilardo İl Temsilciliği arasında ortak işbirliği protokolü yapılması, yapılacak protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verildi.

YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Belediyemizin katkıları ile Kent Konseyi tarafından yöresel yemek yarışması düzenlenmesi, yöresel yemek yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödül verilmesi hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Geleneksel olarak düzenlenen Klasik Müzik ve Caz Festivalinin bu yılda düzenlenmesi konusunda Belediyemiz ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında protokol düzenlenmesi, protokol imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi, hakkında teklif kabul edildi. İlimiz genelinde halkımızın ve özellikle gençlerimizin kitap okumaya ilgisini artırmak ve bilgili bir toplum oluşturmak amacıyla Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Belediyemiz arasında ortak işbirliği protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a yetki verildi. İlimizde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla Afyon Eğitim Vakfı ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında işbirliği protokolü yapılması için Belediye Başkanına yetki verildi. Belediyemiz İşletme Müdürlüğü tarafından işletilen AFBEL Termal Otelde uygulanan konaklama fiyat tarifesine ilave yapılması hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi.

Belediyemize ait kapalı polyester kasalı gıda ve ikram aracının TİKA aracılığıyla Arnavutluk Cumhuriyeti Geleceğin Alternatifi Vakfına (ALSAR) hibe edilmesi, bu hususta protokol yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi, yapılacak işlemler ve protokol uygunluğu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izin alınması hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Trafik Komisyon Raporları ve Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporlarının da görüşülerek karara bağlandığı toplantıda bir sonraki Mart ayı toplantısının 1 Mart Cuma günü saat 18:30’da yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.