Başkan Nihat Sarı’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik

AFYONKARAHİSAR 19.05.2021, 01:41
Başkan Nihat Sarı’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Başkan Nihat Sarı’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Nihat Sarı mesajında; "19 Mayıs 1919, kurtuluş mücadelesinin başlangıcı ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne giden sürecin ilk adımıdır. Zor şartlar altında kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla pekiştirilmiş ve Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en büyük görevidir.

“Bütün ümidim gençliktedir” diyen ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 102 yıl önce kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakmış ve nesilden nesile günümüze kadar gelmiştir. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyet`imizi omuzlarında yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençler taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehitlerini ve gazilerimizi şükranla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
22
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Haziran 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:26
Öğle 13:04
İkindi 16:59
Akşam 20:33
Yatsı 22:16